toggle
toggle
Setkání těžařů

Jarní Setkání těžařů 2017

Email Print PDF

Jarní Setkání těžařů 2017

Jarní Setkání těžařů se tentokrát uskutečnilo v malebném prostředí mezi vinicemi v Zaječí, ve Vinařství U Kapličky, v termínu 5. - 7. dubna 2017.

Středeční program byl zahájen legislativní komisí TU a valnou hromadou pro členy Těžební unie. Den jsme zakončili společnou večeří s možností prohlídky vinných sklepů pod vinařstvím. Čtvrtek byl vyhrazen konferenčnímu programu, ve kterém odborní přednášející odprezentovali aktuální informace z ČBÚ, EIA, životního prostředí, bezpečnosti a evropské legislativy. Po celou dobu konference byla k vidění výstava "Krása křemenné hmoty", kterou připravili pracovníci Moravského zemského muzea Brno. V předsálí nechyběla výstavka firem.

Příjemnou tečkou na závěr čtvrtečního dne byl moravský společenský večer ve vinných sklepích s cimbálovou muzikou.

V pátek proběhla exkurze do nedaleké štěrkovny společnosti Cemex a následně do nového Archeoparku v Pavlově.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili!

Program.

Seznam účastníků

Jméno Firma
Adamec Zdeněk GEMEC - UNION a.s.
Aron Lubomír GEKON spol. s r.o.
Barliev Vesselin CEMEX Czech Republic
Beňáková Erika Ministerstvo životného prostredia SR
Beran Stanislav Českomoravský cement, a.s.
Botková Kamila Českomoravský štěrk, a.s.
Brázda Zdeněk Sdružení hornických spolků a cechů
Brodský Ivan Kamenolomy ČR s.r.o.
Brož Petr EUROVIA Kamenolomy a.s.
Bubák Daniel GET s.r.o.
Bubníková Olga GEOMET s.r.o.
Bureš Dan Keestrack drviče+triediče s.r.o.
Bureš Miroslav PSP Engineering a.s.
Čech Jaroslav DSP Přerov spol. s r.o.
Čermáková Naděžda Severočeské doly a.s.
Donocik Roman Českomoravský cement, a.s.
Duda František Lomy Mořina spol. s r.o.
Eisenvortová Renata Severní energetická a.s.
Fiala Pavel LB Minerals s.r.o.
Fojtů Stanislav CEMEX Sand, k. s.
Fraus František Hornická společnost podkrušnohorské oblasti
Harák Luboš Renomag spol. s r.o.
Havlůj David ROST Group s.r.o.
Holý Martin Ministerstvo životního prostředí
Honkyš Petr Báňský inženýring Olomouc spol. s r.o.
Hranička Ivan EUROVIA Kamenolomy a.s.
Hrazdil Vladimír Moravské zemské muzeum
Janout Otto GEOMET s.r.o.
Jenčová Marie CEMEX Czech Republic
Kabíček Petr I.P.K. Trading - Technology s.r.o.
Kadúch Jan EUROVIA Kamenolomy a.s.
Kánský Miloš Atlas Copco s.r.o.
Kavina Pavel Ministerstvo průmyslu a obchodu
Kolář Pavel DIAMO, státní podnik
Kolčář Josef Českomoravský štěrk, a.s.
Koliba Jiří Ministerstvo průmyslu a obchodu
Koller Petr Renomag spol. s r.o.
Koníčková Šárka Těžební unie
Koranda Rudolf KERAMOST a.s.
Koša Radoslav METALPORT s.r.o.
Kotrba Jiří Strojírny Podzimek, s.r.o.
Kraevski Todor ND LOR Uničov a.s.
Krybus Radek DSP Přerov spol. s r.o.
Kubišta David Liebherr-Stavební stroje CZ s.r.o.
Kubový Karel CEMEX Sand, k. s.
Kucej Gimen Antonín Renomag spol. s r.o.
Leichmann Jaromír Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta
Lhotský Pavel GET s.r.o.
Lipovská Monika Ministerstvo životného prostredia SR
Lorek Karel Českomoravský štěrk, a.s.
Lorencová Hana Severní energetická a.s.
Ludvík Martin Lomis s.r.o.
Lukačevič Ivan SEW EURODRIVE CZ s.r.o.
Lukeš Ivo Sedlecký kaolin a.s.
Luks Josef Legislativní poradce
Luksová Marcela
Mareš David MT legal s.r.o., advokátní kancelář
Máša Zdeněk Atlas Copco s.r.o.
Matoušek Ladislav LB Minerals s.r.o.
Maťová Viera Ministerstvo životného prostredia SR
Merunka Luboš CEMEX Sand, k. s.
Mikoláš Milan Vysoká škola báňská -TUO
Morávek Petr Asociace české zlato
Musil Pavel Kalcit s.r.o.
Netoušek Martin Českomoravský štěrk, a.s.
Nohavicová Hana TENZOVÁHY s.r.o.
Nouza Richard Ministerstvo průmyslu a obchodu
Novotný Karel GEMEC - UNION a.s.
Novotný Tomáš Noka AC s.r.o.
Onačila Dušan Ministerstvo hospodárstva SR
Opekar Ladislav GET s.r.o.
Ott Petr KMK Granit a.s.
Pálenský Radek Acendum Stavební stroje Czech s.r.o.
Pavlíček Jiří M-Silnice a.s.
Pechar Tomáš GET s.r.o.
Póč David Těžební unie
Polišenský Vlastimil Českomoravský štěrk, a.s.
Poňavič Michal Česká geologická služba
Praženková Monika Těžební unie
Rambousek Petr Česká geologická služba
Rost David ROST Group s.r.o.
Rychtařík Pavel DIAMO, státní podnik
Rylko Jan Motor-Gear a.s.
Říčka Adam Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta
Salamánek Michal ACHENBACH - CZ s.r.o.
Sedláček Martin MANDS International s.r.o.
Sendler Marcel Liebherr-Stavební stroje CZ s.r.o.
Simon Miloš Zemědělské družstvo Šonov u Broumova
Slobodník Marek Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta
Snášel Pavel Davon s.r.o.
Starý Jaromír Česká geologická služba
Suk Radek TATRA TRUCKS a.s.
Šandová Milena Těžební unie
Šebek Petr EUROVIA Kamenolomy a.s.
Ševčík Pavel Davon s.r.o.
Šimáčková Marcela Severočeské doly a.s.
Špirk Jakub Rocktech s.r.o.
Špirková Klára Rocktech s.r.o.
Štemberka Martin Český báňský úřad
Tatýrek Pavel KMK Granit a.s.
Toman Jiří Moravské zemské muzeum
Topolančin Milan KERACLAY a.s.
Turnovská Radka CEMEX Sand, k. s.
Turnovský Liboslav
Urbanec Vítězslav Český báňský úřad
Vágnerová Gabriela KERAKAOLIN a.s.
Valenta Jiří TENZOVÁHY s.r.o.
Váňa Jan Regionální muzeum v Jílovém u Prahy
Vavruška Otakar VŠB - TU Ostrava
Veselý Otakar Kámen a písek spol. s r.o.
Viewegh Jan Ministerstvo životního prostředí
Vyskok Jozef Českomoravský štěrk, a.s.
Weiss Martin Weiss spol. s r.o.
Zachovalová Kateřina Těžební unie
Záruba Lukáš Ministerstvo životního prostředí
Žižka Vladimír Českomoravský štěrk, a.s.

Prezentace ze setkání

Veronika Sochorová (Euromines)
 METS 2018
David Póč (TU)
 Aktuální novinky v evropské legislativě z oblasti zdraví a bezpečnosti
Renata Eisenvortová (Severní energetická a.s.)
 VISION ZERO Vize pro oblast bezpečnosti a ochrany zdraví
Hana Lorencová (Severní energetická a.s.)
 Aktuální stav revize BREF MWEI
Lukáš Záruba (MŽP)
 Proces SEA k Surovinové politice ČR a legislativní novinky v oblasti EIA
Daniel Bubák (GET s.r.o.)
 Novinky z oblasti environmentální legislativy
Kamila Botková (Českomoravský štěrk)
 Péče o biodiverzitu pískoven a lomů
Pavel Kavina (MPO)
 Aktuální informace z MPO
Adam Říčka (Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta)
 Praktické možnosti využití hydrogeologického modelování při těžbě nerostných surovin
Jaromír Leichmann (Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta)
 Historie uranu v českém masívu – od vzniku ložisek po konečné ukládání vyhořelého jaderného paliva
Petr Rambousek (ČGS)
 Výzkum využití kritických surovin a vzácných kovů na území ČR v rámci projektů TAČR
Jaromír Starý (ČGS)
 Potenciální zdroje lithia v ČR v kontextu evropských a světových zdrojů
Ladislav Opekar, Tomáš Pechar (GET s.r.o.)
 Metodika klasifikace ložisek nerostných surovin ČR na základě kritérií PERC/JORC
Bohumil Brož, Pavel Lhotský (GET s.r.o.)
 Hodnocení surovinového potenciálu vybraných rozvojových zemí pro potřeby českého průmyslu
Firemí prezentace
 DAVON s.r.o.
 MANDS International s.r.o.
 MOTOR-GEAR a.s.
 RENOMAG spol. s r.o.
 TENZOVÁHY, s.r.o.

Fotogalerie

Výstava Pestrob...
Přednáškový sál
Aktuální novink...
Přednáškový sál
VISION ZERO Viz...
Aktuální stav r...
Legislativní ak...
Přednáškový sál
Přednáškový sál
Legislativní ak...
Představení nov...
Představení nov...
Představení nov...
Představení nov...
METS 2018 - Ver...
Proces SEA k Su...
Péče o biodiver...
Aktuální inform...
Představení nov...
Představení nov...
Představení nov...
Praktické možno...
Historie uranu ...
Výzkum využití ...
Potenciální zdr...
Metodika klasif...
Aktuální situac...
Stylově do sklí...
aneb nové praco...
Společenský več...
Společenský več...
Společenský več...
Společenský več...
Exkurze - štěrk...
Exkurze - štěrk...
Exkurze - štěrk...
Exkurze - štěrk...
Exkurze - štěrk...
Exkurze - štěrk...
Exkurze - Arche...
Exkurze - Arche...
Exkurze - Arche...
Exkurze - Arche...
Exkurze - Arche...

 

Podzimní Setkání těžařů 2016

Email Print PDF

Podzimní Setkání těžařů se uskutečnilo v Táboře, v termínu 2.- 4. listopadu 2016.

V příjemném prostředí hotelu Palcát se ve středu v odpoledních hodinách sešla legislativní komise TU.
Čtvrtek byl od rána vyhrazen konferenčnímu programu, ve kterém jsme se mimo jiné zaměřili na zákon 86/2016 Sb., EIA ve stavebním zákoně, na biodiverzitu, bezpečnost nebo evropskou legislativu. Poté proběhl společenský večer v asijském stylu.

Na pátek byly připraveny dvě exkurze - historické táborské podzemí a výlet so nedalekého kamenolomu Slapy.

Program

STŘEDA, 2. LISTOPAD 2016
13.00 14.00 Oběd
14.00 15.30 Představenstvo Těžební unie
15.30 17.00 Legislativní komise Těžební unie
19.00 Večeře

ČTVRTEK, 3. LISTOPAD 2016
8.30 9.00 Registrace účastníků
9.00 9.15 Přivítání spřátelených organizací a významných hostů
9.15 9.35 Novinky z oblasti BOZP - Jiří Pavlíček (M-Silnice)
9.35 9.55 Legislativní aktuality druhého pololetí 2016 - Vítězslav Urbanec (ČBÚ)
9.55 10.15 Novinky v legislativě EIA a možné dopady na těžební průmysl - Lukáš Záruba (MŽP)
10.15 10.35 Aktuální novely hlukové legislativy ve vztahu k záměrům těžby a EIA - Daniel Bubák (G E T s.r.o.)
10.35 10.45 Diskuze
10.45 11.00 Přestávka
11.00 11.40
Představení nových a stávajících členů TU
  • Epass, s.r.o.
  • pewag Czech s.r.o.
  • TAMTRON, s.r.o.
  • SEW-EURODRIVE, s.r.o.
11.40 12.00 Pořizování územně plánovací dokumentace a její úskalí pro těžební organizace - Michaela Vachtlová (ČBÚ)
12.00 12.20 Aktuální praxe při povolování důlních děl a staveb v dobývacích prostorech - Mario Petrů (G E T s.r.o.)
12.20 12.40 Aktuálně ZPF - Helena Bendová (MŽP)
12.40 13.00 Diskuze
13.00 14.00 Oběd
14.00 14.40

Představení nových a stávajících členů TU

  • Achenbach CZ – Novinky v krytování 2016
  • TATRA Trucks
  • RVS Chodov, s.r.o.
14.40 14.55 Monitoring, vyhodnocení a reportování spotřeb energií (systém IEM) jako možná cesta k úsporám - Jan Fibír (SIDAT, spol. s r.o.)
14.55 15.15 Evropská legislativa - David Póč (Těžební unie)
Implementace Rámcové směrnice o vodách (WFD) na podmínky ČRMarek Maťa (DHI a.s.)
15.15 15.25 Trhy Tichomořské aliance – aktuální příležitosti pro české firmy v oblasti důlního průmyslu - Šárka Stegbauerová (ČESTA Smíšená obchodní komora Česko-tichomořská aliance)
15.25 15.45 Zahraniční obchod s nerostnými surovinami - Pavel Kavina (MPO)
15.45 16.00 Diskuze
16.00 16.20 Přestávka
16.20 16.40 Příklady rekultivací ve světě - Renata Eisenvortová (Severní energetická a.s.)
16.40 17.10 Rekultivace metodami přírodě blízké obnovy - Jan Frouz (KU, PřF, Ústav pro životní prostředí)
17.00 17.20 Kovy v mobilních telefonech - Jan Cempírek (MU, Přírodovědecká fakulta, ÚGV)
17.10 17.40 Biodiverzita starých těžeben - Anna Lepšová, Ivo Přikryl (ENKI, o.p.s.)
17.40 18.00 Začlenění odvalu Eliška do sanovaného území Dobývacího prostoru Žacléř - Karel Novotný (Gemec-Union a.s.)
18.00 18.20 Diskuze
19.00 Večeře s diskuzí, Slavnostní vyhlašení vysledků soutěže Zelený most

PÁTEK, 4. LISTOPAD 2016
9.30 12.00 Exkurze - Kamenolom Slapy nebo Táborské historické podzemí

Seznam účastníků

Jméno Firma
Adamec Zdeněk Gemec - Union a.s.
Bálint Vladimír Slovenské združenie výrobcov kameniva
Beck Jakub Euro SITEX s.r.o.
Bendová Helena Ministerstvo životního prostředí
Beran Stanislav Českomoravský cement, a.s.
Beránek Tomáš Severočeské doly a.s.
Botková Kamila Českomoravský šterk, a.s.
Brázda Zdeněk Sdružení hornických a hutnických spolků
Brož Petr EUROVIA Kamenolomy, a.s.
Bubák Daniel G E T s.r.o.
Bubníková Olga GEOMET s.r.o.
Bureš Dan Keestrack drviče+triediče s.r.o.
Bureš Miroslav PSP Engineering, a.s.
Buvalič Josef LB MINERALS, s.r.o.
Čermáková Naděžda Severočeské doly a.s.
Duda Eduard Slovenské združenie výrobcov kameniva
Duda František LOMY MOŘINA spol. s r.o.
Dvořák Karel Kámen a písek s.r.o.
Dvořák Tomáš Kámen a písek s.r.o.
Dvořáková Marie Kámen a písek s.r.o.
Eisenvortová Renata Severní energetická a.s.
Fiala Pavel LB MINERALS, s.r.o.
Fibír Jan SIDAT, spol. s r.o.
Fojtů Stanislav CEMEX Sand, k. s.
Fraus František Hornická společnost podkrušnohorské oblasti
Frouz Jan Univerzita Karlova, PřF, Ústav pro životní prostředí
Fučík Pavel Kámen a písek s.r.o.
Fuxa Josef EPASS s.r.o.
Harák Luboš RENOMAG spol. s r.o.
Havlůj David ROST Group s.r.o.
Hejhálková Helena Časopis Těžební technika
Herman Jakub Euro SITEX s.r.o.
Honkýš Petr Báňský inženýring Olomouc, spol. s r.o.
Horák Lukáš Davon s.r.o.
Hörbe Miroslav Zkušebna kamene a kameniva s.r.o.
Hranička Ivan EUROVIA Kamenolomy, a.s.
Chotěbor Pavel Ministerstvo životního prostředí
Jakubec Jaroslav Kámen a písek s.r.o.
Janata Jan EPASS s.r.o.
Jaroš Antonín Ascendum Stavební stroje Czech s.r.o.
Jurča Petr RVS Chodov, s.r.o.
Juzik Petr Štěrkovny Olomouc a.s.
Kadúch Jan EUROVIA Kamenolomy, a.s.
Kánský Miloš Atlas Copco s.r.o.
Kavina Pavel Ministerstvo průmyslu a obchodu
Klimeš Pavel Českomoravský štěrk, a.s.
Klimeš Vít Tamtron s.r.o.
Koller Petr RENOMAG spol. s r.o.
Koníčková Šárka Těžební unie
Konopáč Miroslav Kámen a písek s.r.o.
Koranda Rudolf KERAMOST, a.s.
Koša Radoslav METALPORT s.r.o.
Kotrba Jiří Strojírny Podzimek, s.r.o.
Kotrčka Stanislav Metrostav, a.s.
Kraevski Todor ND LOR Uničov, a.s.
Krček Libor MAGOTTEAUX
Křivánek Libor KARETA s.r.o.
Kubišta David Liebherr Stavební stroje CZ s.r.o.
Kucej-Gimen Antonín RENOMAG spol. s r.o.
Lenfeld Martin pewag Czech s.r.o.
Lepšová Anna ENKI, o.p.s.
Livora Václav KERACLAY, a.s.
Lorek Karel Českomoravský šterk, a.s.
Ludvík Martin Zkušebna kamene a kameniva s.r.o.
Lukačevič Ivan SEW-EURODRIVE CZ s.r.o.
Mareček Jindřich Tamtron s.r.o.
Mareš David MT Legal s.r.o., advokátní kancelář
Maťa Marek DHI a.s.
Měchurová Veronika Euro SITEX s.r.o.
Mošna Jakub EPASS s.r.o.
Navrátil Václav PSP Engineering, a.s.
Netoušek Martin Českomoravský šterk, a.s.
Nohavicová Hana Tenzováhy s.r.o.
Nouza Richard Ministerstvo průmyslu a obchodu
Novotný Karel Gemec - Union a.s.
Ozábal Michal SEW-EURODRIVE CZ s.r.o.
Pálenský Radek Ascendum Stavební stroje Czech s.r.o.
Palma Aleš Noen, a.s.
Pavlíček Jiří M - Silnice a.s.
Pechar Tomáš G E T s.r.o.
Petrů Mário G E T s.r.o.
Póč David Těžební unie
Polišenský Vlastimil Českomoravský šterk, a.s.
Praženková Monika Těžební unie
Prejzková Jana AUSTRO Baumaschinen, s.r.o.
Princ Václav Reno Šumava a.s.
Přikryl Ivo ENKI, o.p.s.
Rajchl Michal Gemec - Union a.s.
Riegelová Barbora Řetězárna a.s.
Rost David ROST Group s.r.o.
Rylko Jan Motor-Gear a.s.
Salamánek Michal ACHENBACH-CZ, s.r.o.
Shrbená Jitka Časopis Těžební technika
Schneider Roman Štěrkovny Olomouc a.s.
Simon Miloš Zemědělské družstvo Šonov u Broumova
Slobodník Marek Masarykova univerzita, PřF, Ústav geologických věd
Stárka Luboš Agentura ochrany přírody a krajiny ČR
Stegbauerová Šárka ČESTA Smíšená obchodní komora Česko-tichom.
Stoklas Daniel AUSTRO Baumaschinen, s.r.o.
Suk Radek TATRA TRUCKS a.s.
Szelcsányi Alexandr M-TECHNIK s.r.o.
Šandová Milena Těžební unie
Šebek Petr EUROVIA Kamenolomy, a.s.
Šebor Jan CB Destrukce s.r.o.
Šimáčková Marcela Severočeské doly a.s.
Škaloud Tomáš ROST Group s.r.o.
Štádler Josef DIAMO, s.p., o.z. Těžba a úprava uranu
Šťovíčková Jaroslava Hornická společnost podkrušnohorské oblasti
Štrof Pavel DHI a.s.
Trubač Vlastimil TRANSROLL-CZ, a.s.
Turnovská Radka CEMEX Sand, k. s.
Turnovský Liboslav Závodní lom
Urbanec Vítězslav Český báňský úřad
Vágnerová Gabriela KERAKAOLIN, a.s.
Vachtlová Michaela Český báňský úřad
Vachuška Jan Kamenolomy ČR
Valenta Jiří Tenzováhy s.r.o.
Vaněk Luboš PERMON s.r.o.
Vaněk Lukáš M - Silnice a.s.
Vavruška Otakar VŠB-TU Ostrava
Verner Václav ROST Group s.r.o.
Veselý Otakar Kámen a písek s.r.o.
Virgovič Michal TRANSROLL-CZ, a.s.
Vymazal Oldřich ND LOR Uničov, a.s.
Vyskok Jozef Českomoravský šterk, a.s.
Weiss Martin WEISS spol. s r.o.
Zachovalová Kateřina Těžební unie
Záruba Lukáš Ministerstvo životního prostředí
Zbranek Petr Řetězárna a.s.

Prezentace ze setkání

Jiří Pavlíček (M-Silnice)
 Novinky z oblasti BOZP
Lukáš Záruba (MŽP)
 Novinky v legislativě EIA a možné dopady na těžební průmysl
Daniel Bubák (G E T s.r.o.)
 Aktuální novely hlukové legislativy ve vztahu k záměrům těžby a EIA
Michaela Vachtlová (ČBÚ)
 Pořizování územně plánovací dokumentace a její úskalí pro těžební organizace
Mario Petrů (G E T s.r.o.)
 Aktuální praxe při povolování důlních děl a staveb v dobývacích prostorech
Helena Bendová (MŽP)
 Aktuálně ZPF
Jan Fibír (SIDAT, spol. s r.o.)
 Monitoring, vyhodnocení a reportování spotřeb energií (systém IEM) jako možná cesta k úsporám
David Póč (Těžební unie)
 Evropská legislativa
Marek Maťa (DHI a.s.)
 Implementace Rámcové směrnice o vodách (WFD) na podmínky ČR
Šárka Stegbauerová (ČESTA Smíšená obchodní komora Česko-tichomořská aliance)
 Trhy Tichomořské aliance – aktuální příležitosti pro české firmy v oblasti důlního průmyslu
Pavel Kavina (MPO)
 Zahraniční obchod s nerostnými surovinami
Renata Eisenvortová (Severní energetická a.s.)
 Příklady rekultivací ve světě
Jan Frouz (KU, PřF, Ústav pro životní prostředí)
 Rekultivace metodami přírodě blízké obnovy
Anna Lepšová, Ivo Přikryl (ENKI, o.p.s.)
 Biodiverzita starých těžeben
Karel Novotný (Gemec-Union a.s.)
 Začlenění odvalu Eliška do sanovaného území Dobývacího prostoru Žacléř
Firemí prezentace
 Epass, s.r.o.
 pewag Czech s.r.o.
 Regulace - Váhy - Systémy, spol. s r. o.
 SEW Eurodrive CZ, s.r.o.
 Tatra Trucks

Fotogalerie

Zahájení konfer...
Novinky z oblas...
Novinky v legis...
Účastníci Setká...
Aktuální novely...
Účastníci Setká...
Účastníci Setká...
Legislativní ak...
Epass s.r.o. - ...
Martin Lenfeld ...
Pořizování územ...
Aktuální praxe ...
Aktuálně ZPF - ...
RVS Chodov s.r....
Monitoring, vyh...
Evropská legisl...
Implementace Rá...
Účastníci Setká...
Trhy Tichomořsk...
Zahraniční obch...
Příklady rekult...
Projekty přihlá...
Vyhlášení výsle...
Předávání cen Z...
Vyhlášení výsle...
Radost z výhry
Asijský raut př...
Otevření asijsk...
...a jejími asi...
Milý číšník roz...
Páteční exkurze...
Poutavý výklad ...
Úchvatná panora...
Účastníci páteč...
Účastníci páteč...
Pohled na techn...
Prohlídka Kamen...
U drtiče
Pevná obuv neby...
Účastníci páteč...
Účastníci páteč...
Druhá skupina p...

 

Jarní Setkání těžařů 2016

Email Print PDF

Jarní Setkání těžařů se uskutečnilo v Beskydech v hotelu Sepetná 6. - 8. dubna 2016.

Ve středu po zasedání představenstva TU a legislativní komise TU proběhla valná hromada Těžební unie, kde se projednávalo hospodaření TU, činnost TU, schválení změny stanov TU s ohledem na nový občanský zákoník a současně členové TU zvolili své zástupce do představenstva TU na další 2 roky.

Novými členy představenstva jsou:

  • Aron Lubomír (Gekon spol. s r.o.)
  • Fiala Pavel (LB Minerals, a.s.)
  • Duda František (Lomy Mořina spol. s r.o.)
  • Renata Eisenvortová (Severní energetická a.s.)
  • Kotrba Jiří (Strojírny Podzimek s.r.o.)
  • Lorek Karel (Českomoravský štěrk a.s.)
  • Pechar Tomáš (GET s.r.o.)
  • Veselý Otakar (Kámen a písek spol. s r.o.)
  • Pavlíček Jiří (M - Silnice a.s.)

Novými členy kontrolní a revizní komise jsou:

  • Ludvík Martin (Zkušebna kamene a kameniva)
  • Slobodník Marek (PřF MU)
  • Weiss Martin (Weiss spol. s r.o.)

V rámci sportovního doprovodného programu bylo možné zúčastnit se turnaje v bowlingu, badmintonu, plavecké štafetě nebo vyzkoušet horostěnu.

Čtvrtek byl ve znamení zajímavého konferenčního programu. Prezentace si můžete stáhnout níže. V sále byla během celého dne k vidění výstava minerálů "Krystaly kalcitu - děti vápence", kterou připravili pracovníci Moravského zemského muzea Brno. Náročný den jsme pak společně zakončili "beskydským večerem".

V pátek bylo na výběr hned ze dvou exkurzí, a to do Arboreta Štramberk (starý vápencový lom Dolní Kamenárka) a Technického muzea Tatra Kopřivnice s návštěvou výrobního závodu Tatra Trucks.

Děkujeme všem za účast a těšíme se opět na viděnou na podzim!

Program

STŘEDA, 6. DUBNA 2016
12.00 13.00 Oběd
13.00 14.00 Legislativní komise
14.00 17.00 Valná hromada
17.00 19:30 Doprovodný program
20.00 Večeře

ČTVRTEK, 7. DUBNA 2016
8.30 9.00 Registrace účastníků
9.00 9.15 Přivítání spřátelených organizací a významných hostů
9.15 9.35 Novinky z oblasti BOZP - Jiří Pavlíček (M-Silnice)
9.35 9.55 Problematika limitu BOZP - zplodiny z dieselových motorů - David Póč (Těžební unie)
9.55 10.15 Aktuální informace z ČBÚ - Vítězslav Urbanec (Český báňský úřad)
10.15 10.35 Aktuální informace k EIA ve stavebním zákoně - Petr Šponar (Český báňský úřad)
10.35 10.55 Ověřování změn záměrů a souladu obsahu stanovisek dle novely EIA v praxi - Mário Petrů (GET s.r.o.)
10.55 11.10 Diskuze
11.10 11.30 Přestávka
11.30 11.50 Aktuální změny v oblasti EIA a stavebního zákona - Lukáš Záruba (Ministerstvo životního prostředí)
11.50 12.30 Představení nových a stávajících členů TU
  • SEW Eurodrive CZ, s.r.o. (Ivan Lukačevič)
  • TAMTRON s.r.o. (Vít Klimeš)
  • NOEN a.s. (Aleš Palma)
  • ATLAS COPCO (Aleš Buřík, Miloš Kánský)
12.30 12.50 Situace v evropském uhelném průmyslu - Renata Eisenvortová (Severní energetická a.s.)
12.50 13.00 Nové metody využití bilančních zásob černého uhlí v dobývacím prostoru Žacléř - Karel Novotný (Gemec-Union a.s.)
13.00 13.10 Diskuze
13.10 14.10 Oběd
14.10 14.50 Představení členů TU a ostatních firem
  • Centrum ENET - Laboratoř sypkých hmot (František Zádrapa)
  • Tenzováhy (Jiří Čermák)
  • ND LOR Uničov (Pavel Snášel)
  • Hardox – komplexní otěruvzdorný plech ze Švédska (Ivan Mika)
14.50 15.10 Surovinová politika ČR - Martin Vlastník (Ministerstvo průmyslu a obchodu)
15.10 15.40 Ekonomický význam surovinové základny ČR - Jaromír Starý (Česká geologická služba)
15.40 16.10 Diskuze
16.10 16.30 Přestávka
16.30 16.50 Nový způsob poskytování údajů o území Českou geologickou službou (ve smyslu stavebního zákona) - Vít Štrupl (Česká geologická služba)
16.50 17.00 Tatra Trucks – představení společnosti a pozvání na exkurzi - Jiří Kašpárek (Tatra Trucks)
17.00 17.20 Kovy v mobilních telefonech - Jan Cempírek (MU, Přírodovědecká fakulta, ÚGV)
17.20 17.40 Dohoda NEPSI a problematika směrnice SEVESO III - David Póč (Těžební unie)
17.40 18.00 Aktuální legislativní požadavky na využití odpadů a dalších materiálů při sanaci vytěžených prostor - Daniel Bubák (GET s.r.o.)
18.00 18.20 Diskuze
19.00 Večeře s diskuzí
Po celý čtvrtek bude v sále k vidění výstava minerálů "Krystaly kalcitu - děti vápence", kterou připraví pracovníci Moravského zemského muzea v Brně.

PÁTEK, 8. DUBNA 2016
9.30 11.30 Exkurze
  • Arboretum Štramberk, starý vápencový lom Dolní Kamenárka.
  • Technické muzeum Tatra Kopřivnice, návštěva výrobního závodu Tatra Trucks.

Seznam účastníků

Jméno Firma
Adamec Zdeněk Gemec - Union a.s.
Aron Lubomír GEKON, spol. s.r.o.
Balint Vladimír Slovenské združenie výrobcov kameniva
Bartoš Ivo SSAB Swedish Steel s.r.o.
Beránek Tomáš Severočeské doly a.s.
Bína Tomáš Českomoravský štěrk, a.s.
Botková Kamila Českomoravský štěrk, a.s.
Bubák Daniel GET s.r.o.
Bureš Miroslav PSP Engineering a.s.
Buřík Aleš Atlas Copco s.r.o.
Buvalič Josef LB MINERALS s.r.o.
Cempírek Jan Masarykova univerzita, PřF, Ústav geol. věd
Cesnek Pavel NOEN a.s., generální ředitel
Čermák Jiří TENZOVÁHY, s.r.o.
Duda František LOMY MOŘINA spol.s.r.o.
Ďurovec Pius Písek-Beton a.s.
Dvořák Tomáš Kámen a písek, spol. s.r.o.
Dvořáková Marie Kámen a písek, spol. s.r.o.
Dymák Antonín Severní energetická a.s.
Eisenvortová Renata Severní energetická a.s.
Fiala Pavel LB MINERALS s.r.o.
Filip Pavel Severočeské doly a.s.
Fojtů Stanislav CEMEX Sand, k.s.
Fraus František Hornická společnost podkrušnohorské oblasti
Fryčka Jaroslav SEW Eurodrive CZ, s.r.o.
Fučík Pavel Kámen a písek, spol. s.r.o.
Gajdzica Peter Slovenské združenie výrobcov kameniva
Hanuška Ladislav Severočeské doly a.s.
Harák Luboš Renomag spol s.r.o.
Houzar Stanislav Moravské zemské muzeum
Hrazdil Vladimír Moravské zemské muzeum
Hrbáček David EUROVIA Kamenolomy a.s.
Hroch Jiří Hartl drtiče+třídiče s.r.o.
Jakubec Jaroslav Kámen a písek, spol. s.r.o.
Jandourková Petra AMOENE
Jaroš Antonín Ascendum CZ s.r.o.
Kadúch Jan EUROVIA Kamenolomy a.s.
Kafka Michal Zeppelin CZ s.r.o.
Kánský Miloš Atlas Copco s.r.o.
Király Alexander VŠB - TUO, Hornicko-geologická fakulta
Klimeš Vít TAMTRON s.r.o.
Kolář Petr Severočeské doly a.s.
Kolbasa Miroslav KMK GRANIT a.s.
Kolčář Josef Českomoravský štěrk, a.s.
Koller Petr Renomag spol s.r.o.
Koranda Rudolf KERAMOST, a.s.
Kotrba Jiří Strojírny Podzimek , s.r.o.
Krása Jakub NOEN a.s., technický ředitel
Kuba Vojtěch Českomoravský štěrk, a.s.
Kucej-Gimen Antonín Renomag spol s.r.o.
Kučera Luboš Severočeské doly a.s.
Lavička Jiří Severočeské doly a.s.
Livora Václav KERACLAY, a.s.
Lorek Karel Českomoravský štěrk, a.s.
Lorencová Hana Severní energetická a.s.
Ludvík Martin Lomis s.r.o.
Lukačevič Ivan SEW Eurodrive CZ, s.r.o.
Luks Josef
Luksová Marcela
Mareček Jindřich TAMTRON s.r.o.
Matoušek Ladislav LB MINERALS s.r.o.
Mika Ivan SSAB Swedish Steel s.r.o.
Mikoláš Milan VŠB - TUO, Hornicko-geologická fakulta
Moravec Josef Střední průmyslová škola kamenická a sochařská v Hořicích
Návrat Lukáš BOSCH REXROTH s.r.o.
Navrátil Václav PSP Engineering a.s.
Novobilský Svatopluk
Novotný Karel Gemec - Union a.s.
Orlíková Alena DIAMO, s.p., odštěpný závod ODRA
Pačes Petr Báňský inženýring Olomouc, spol. s. r.o.
Pálenský Radek Ascendum CZ s.r.o.
Palma Aleš NOEN a.s., obchodní manažer
Pavlíček Jiří M-SILNICE a.s., o.z. PRŮMYSLOVÁ VÝROBA
Pechar Tomáš GET s.r.o.
Petr Jiří Zeppelin CZ s.r.o.
Petrů Mário GET s.r.o.
Pilař Vladimír NAM system, a.s.
Prášilová Radka CEMEX Sand, k.s.
Pšenica Lukáš Dimont HDX s.r.o.
Rylko Jan MOTOR-GEAR a.s.
Salamánek Michal ACHENBACH-CZ s.r.o.
Seriš Vladislav COLAS CZ a.s., závod Lomy
Simon Miloš Zemědělské družstvo Šonov u Broumova
Slobodník Marek Masarykova univerzita, Ústav geologických věd
Snášel Pavel ND LOR Uničov, a.s.
Starý Jaromír Česká geologická služba
Suk Radek TATRA TRUCKS
Šafářová Marcela Výzkumný ústav pro hnědé uhlí a.s.
Šáfr Radek Severočeské doly a.s.
Ševčík Petr BOSCH REXROTH s.r.o.
Špirk Jakub Rocktech s.r.o.
Špirková Klára Rocktech s.r.o.
Šponar Petr Český báňský úřad
Štrof Pavel DHI a.s.
Štrupl Vít Česká geologická služba
Tatýrek Pavel KMK GRANIT a.s.
Ticháček Jaroslav Severočeské doly a.s.
Toman Jiří Moravské zemské muzeum
Turnovský Liboslav
Urbanec Vítězslav Český báňský úřad
Vágnerová Gabriela KERAKAOLIN, a.s.
Valenta Jiří TENZOVÁHY, s.r.o.
Vavruška Otakar VŠB-TU Ostrava
Veselý Otakar Kámen a písek, spol. s.r.o.
Viewegh Jan Ministerstvo životního prostředí
Vlastník Martin Ministerstvo průmyslu a obchodu
Vojvodíková Barbara VŠB - TUO, Fakulta stavební
Vyskok Jozef Českomoravský štěrk, a.s.
Weiss Martin WEISS spol. s.r.o.
Zádrapa František Centrum ENET - Laboratoř sypkých hmot
Záruba Lukáš Ministerstvo životního prostředí

Prezentace ze setkání

Monika Lipovská (MŽP SR)
 Dočasné alebo príležitostné vykonávanie geologických prác
Jiří Pavlíček (M-Silnice)
 Novinky z oblasti BOZP
David Póč (Těžební unie)
 Problematika limitu BOZP - zplodiny z dieselových motorů
Mário Petrů (GET s.r.o.)
 Ověřování změn záměrů a souladu obsahu stanovisek dle novely EIA v praxi
Lukáš Záruba (Ministerstvo životního prostředí)
 Aktuální změny v oblasti EIA a stavebního zákona
Renata Eisenvortová (Severní energetická a.s.)
 Situace v evropském uhelném průmyslu
Karel Novotný (Gemec-Union a.s.)
 Nové metody využití bilančních zásob černého uhlí v dobývacím prostoru Žacléř
Martin Vlastník (Ministerstvo průmyslu a obchodu)
 Surovinová politika ČR
Jaromír Starý (Česká geologická služba)
 Ekonomický význam surovinové základny ČR
Vít Štrupl (Česká geologická služba)
 Nový způsob poskytování údajů o území Českou geologickou službou (ve smyslu stavebního zákona)
Jan Cempírek (MU, Přírodovědecká fakulta, ÚGV)
 Kovy v mobilních telefonech
Daniel Bubák (GET s.r.o.)
 Aktuální legislativní požadavky na využití odpadů a dalších materiálů při sanaci vytěžených prostor
Firemí prezentace
 ATLAS COPCO (Aleš Buřík, Miloš Kánský)
 Centrum ENET - Laboratoř sypkých hmot (František Zádrapa)
 Hardox – komplexní otěruvzdorný plech ze Švédska (Ivan Mika)
 ND LOR Uničov (Pavel Snášel)
 NOEN (Aleš Palma)
 SEW Eurodrive CZ, s.r.o. (Ivan Lukačevič)
 Tatra Trucks – představení společnosti a pozvání na exkurzi (Jiří Kašpárek)
 Tenzováhy (Jiří Čermák)

Fotogalerie

Valná hromada T...
Valná hromada T...
Večerní doprovo...
Večerní doprovo...
Večerní doprovo...
Večerní doprovo...
Večerní doprovo...
Večerní doprovo...
7.4. Konferenci...
7.4. Účastníci ...
7.4. Účastníci ...
7.4. Účastníci ...
7.4. Jiří Pavlí...
7.4. David Póč ...
7.4. Účastníci ...
7.4. Aktuální i...
7.4. Ověřování ...
7.4. Výstava mi...
7.4. Výstava mi...
7.4. Aktuální z...
7.4. Představen...
7.4. Představen...
7.4. Představen...
7.4. Situace v ...
7.4. Nové metod...
7.4. Představen...
7.4. Hardox – k...
7.4. Surovinová...
7.4. Ekonomick...
7.4. ND LOR Uni...
7.4. Nový způso...
8.4. Exkurze do...
8. 4. Exkurze d...
8. 4. Exkurze d...
8. 4. Exkurze d...
8. 4. Exkurze d...
8.4. Exkurze do...
8.4. Exkurze do...
8.4. Exkurze do...
8.4. Exkurze do...

 

Podzimní Setkání těžařů 2015

Email Print PDF

Podzimní Setkání těžařů se uskutečnilo 11. – 13. listopadu v hotelu Patria v Trutnov

Ve středu zasedalo představenstvo Těžební unie a sešla se také legislativní komise TU. Večer proběhl ve svatomartinském duchu, s vínem, husou a nechyběl ani Martin na bílém koni...

Čtvrtek patřil od rána do večera odborným přednáškám, aktuálním informacím i zajímavým debatám. Po náročném dni všem přišel vhod večer s cimbálovou muzikou, rautem a moravským vínem...

V rámci doprovodného programu se ve středu uskutečnil curlingový turnaj a v pátek exkurze do nově zpřístupněného měděného dolu Bohumír v Jívce.

program

Seznam účastníků

Firma Jméno
GEMEC-UNION a.s. Adamec Zdeněk
ČBÚ Antoszyk Petr
Ministerstvo životního prostředí Bendová Helena
Českomoravský cement, a.s. Beran Stanislav
Sdružení hornických a hutnických spolků ČR Brázda Zdeněk
Obvodní báňský úřad v Brně Brothánek Jan
EUROVIA Kamenolomy a.s. Brož Petr
GET s.r.o. Bubák Daniel
GEOMET s.r.o. Bubníková Olga
Hartl drtiče+třídiče s.r.o. Bureš Dan
PSP Engineering a.s. Bureš Miroslav
LB MINERALS, s.r.o. Buvalič Josef
TENZOVÁHY, s.r.o. Čermák Jiří
Českomoravský cement, a.s. Donocik Roman
RVS Chodov, s.r.o. Dršková Romana
Severní energetická a.s. Dymák Antonín
Severní energetická a.s. Eisenvortová Renata
Vega, s.r.o. - časopis Těžební stroje Fajfrová Zuzana
LB MINERALS, s.r.o. Fiala Pavel
CEMEX Sand k.s. Fojtů Stanislav
Hornická společnost podkrušnohorské oblasti Fraus František
KERACLAY, a.s. Galko Daniel
Renomag spol. s r.o. Harák Luboš
Vega, s.r.o. - časopis Těžební stroje Havlík Martin
Ministerstvo životního prostředí Holý Martin
Sklopísek Střeleč, a.s. Horák Lukáš
Zkušebna kamene a kameniva s.r.o. Hörbe Miroslav
EUROVIA Kamenolomy a.s. Hranička Ivan
Powerscreen ČR s.r.o. Hruša Tomáš
Česká odpadová a.s. Hůda Vladimír
GEOMET s.r.o. Janout Otto
ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH s.r.o. Jaroš Antonín
RVS Chodov, s.r.o. Jurča Petr
Štěrkovny Olomouc a.s. Juzik Petr
EUROVIA Kamenolomy a.s. Kadúch Jan
ATLAS COPCO, s.r.o. Kánský Miloš
DESTRO Karas Mirosla
Diamo, s.p., o.z. Těžba a úprava uranu Kašpar Ludvík
TATRA TRUCKS Kašpárek Jiří
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR Kavina Pavel
Českomoravský štěrk, a.s. Klimeš Pavel
ATLAS COPCO, s.r.o. Knotek Martin
Renomag spol. s r.o. Koller Petr
Těžební unie Koníčková Šárka
KERAMOST, a.s. Koranda Rudolf
BONAP-ICCZ s.r.o. Košinar Marian
Strojírny Podzimek , s.r.o. Kotrba Jiří
METROSTAV Kotrčka Stanislav
ND LOR Uničov, a.s Kraevski Todor
LIEBHERR - STAVEBNÍ STROJE CZ s.r.o. Kubišta David
CEMEX Sand k.s. Kubový Karel
Správa CHKO Broumovsko Kuna Petr
pewag Czech s.r.o. Lenfeld Martin
Severní energetická a.s. Lorencová Hana
Ludvík Martin
M - SILNICE a.s., oblastní závod PRŮMYSLOVÁ VÝROBA Mádle Dušan
MT legal s.r.o., advokátní kancelář Mareš David
GEMEC-UNION a.s. Michal Rajchl
Obvodní báňský úřad v Hradci Králové Miksch André
Muzeum východních Čech v Hradci Králové Mocek Bohuslav
BONAP-ICCZ s.r.o. Nákelný Artur
VŠB-TU Ostrava Nečas Jan
Ministerstvo obrany ČR Nouza Richard
GEMEC-UNION a.s. Novotný Karel
OC Engineering, s.r.o. Oldřich Cvan
Báňský inženýring Olomouc, spol. s r.o. Pačes Petr
ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH s.r.o. Pálenský Radek
NOEN a.s. Palma Aleš
M - SILNICE a.s., oblastní závod PRŮMYSLOVÁ VÝROBA Pavlíček Jiří
GET s.r.o. Pechar Tomáš
Zeppelin CZ s.r.o. Petr Jiří
Těžební unie Póč David
Prášilová Radka
Těžební unie Praženková Monika
AUSTRO Baumaschinen s.r.o. Prejzková Jana
Česká geologická služba Rambousek Petr
MOTOR-GEAR a.s. Rylko Jan
LIEBHERR - STAVEBNÍ STROJE CZ s.r.o. Sendler Marcel
COLAS CZ, a.s., závod Lomy Seriš Vladislav
Štěrkovny Olomouc a.s. Schneider Roman
Zemědělské družstvo Šonov u Broumova Simon Miloš
ND LOR Uničov, a.s. Snášel Pavel
VARS BRNO a.s. Soukup Karel
AUSTRO Baumaschinen s.r.o. Stoklas Daniel
NET spol. s r.o. Sýkora Igor
Těžební unie Šandová Milena
EUROVIA Kamenolomy a.s. Šebek Petr
Diamo, s.p., o.z. Těžba a úprava uranu Štádler Josef
Severočeské doly a.s. Šťovíčková Jaroslava
ČBÚ Taufer Antonín
SEW Eurodrive CZ, s.r.o. Tuček Karel
Turnovský Libor
ČBÚ Urbanec Vítězslav
KERAKAOLIN, a.s. Vágnerová Gabriela
PERMON Vaňek Luboš
M - SILNICE a.s., oblastní závod PRŮMYSLOVÁ VÝROBA Vaněk Lukáš
VŠB-TU Ostrava Vavruška Otakar
Geosence s.r.o. Vedra Tomáš
KÁMEN A PÍSEK spol. Veselý Otakar
PSP Engineering a.s. Vicenec Radovan
Ministerstvo životního prostředí ČR Vieweg Jan
Zemědělské družstvo Šonov u Broumova Vítová Jana
TENZOVÁHY, s.r.o. Vysloužil Jan
WEISS s.r.o. Weiss Martin
Těžební unie Zachovalová Kateřina
SEW Eurodrive CZ, s.r.o. Zápotočný Roman
Ministerstvo životního prostředí Záruba Lukáš
VŠB-TU Ostrava Zegzulka Jiří

Prezentace ze setkání

Karel Novotný (Gemec Union)
 Přivítání hostů
Jiří Pavlíček (M-Silnice)
 Novinky z oblasti BOZP
Antonín Taufer (ČBÚ)
 Novela směrnice EU 92/104
Petr Antoszyk (ČBÚ)
 Povinnosti provozovatelů úložných míst
Petr Rambousek (Česká geologická služba)
 Projekty v řešení EU a jejich význam pro Českou republiku
Lukáš Záruba (MŽP ČR)
 Legislativní změny v oblasti EIA
Daniel Bubák (G E T s.r.o.)
 Posuzování vlivu těžebních záměrů na životní prostředí po novele zákona 100/2001 Sb. v praxi
Tomáš Pechar (G E T s.r.o.)
 Aktuální problémy při osvojování výhradních ložisek nerostných surovin v ČR
Helena Bendová (MŽP ČR)
 Zemědělský půdní fond
Bohuslav Mocek (Muzeum východních Čech v Hradci Králové)
 Přírodě blízká obnova v Lomu Rožmitál
David Póč (TU)
 REFIT - aktuální stav revize evropské legislativy (NATURA 2000 ad.), Circular economy - stav, výkonové indikátory ad.
Hana Lorencová (Severní energetická)
 Sevillský proces revize BREF dokumentu "Nakládání s těžebními odpady"
Martin Holý (MŽP ČR)
 Stávající a připravované průzkumy v rámci ČR
Renata Eisenvortová (Severní energetická)
 Přínos domácích zdrojů uhlí pro energetickou bezpečnost EU
Firemí prezentace
 Atlas Copco (Miloš Kánský)
 Moderní trendy ve využití bezpilotních prostředků při těžbě a ve stavebnictví (Vladimír Hůda - Easy Map)
 ND LOR Uničov, a.s. (Pavel Snášel)
 NET, spol. s r.o. (Igor Sýkora)
 NOEN (Aleš Palma)
 pewag (Martin Lenfeld)
 Vážící systémy (Petr Jurča – RVS)

Fotogalerie

2015-trutnov-01
2015-trutnov-02
2015-trutnov-03
2015-trutnov-04
2015-trutnov-05
2015-trutnov-06
2015-trutnov-07
2015-trutnov-08
2015-trutnov-09
2015-trutnov-10
2015-trutnov-12
2015-trutnov-13
2015-trutnov-14
2015-trutnov-15
2015-trutnov-16
2015-trutnov-17
2015-trutnov-18
2015-trutnov-19
2015-trutnov-20
2015-trutnov-21
2015-trutnov-22
2015-trutnov-23
2015-trutnov-24
2015-trutnov-25
2015-trutnov-26
2015-trutnov-27
2015-trutnov-28
2015-trutnov-29
2015-trutnov-30
2015-trutnov-31
2015-trutnov-32
2015-trutnov-33
2015-trutnov-34
2015-trutnov-35
2015-trutnov-36
2015-trutnov-37
2015-trutnov-38
2015-trutnov-39
2015-trutnov-40
2015-trutnov-41
2015-trutnov-42
2015-trutnov-43
2015-trutnov-44
2015-trutnov-45
2015-trutnov-48
2015-trutnov-50
2015-trutnov-52
2015-trutnov-53
2015-trutnov-55

 

Jarní Setkání těžařů 2015

Email Print PDF

Jarní Setkání těžařů se uskutečnilo v předvelikonočním čase, 1. – 3. dubna 2015, v Kurdějově. Ve středu dopoledne 1. dubna proběhlo zasedání představenstva Těžební unie, odpoledne se pak sešla legislativní komise TU a následně také valná hromada TU. Valná hromada byla v tomto roce nevolební, hlavními body jednání tak bylo schválení hospodaření za rok 2014 a návrh hospodaření a činnosti TU na rok 2015 a 2016. V čase před večeří se mohli účastníci zapojit do tenisového nebo bowlingového turnaje.

Čtvrtek byl již tradičně celý věnován nabitému konferenčnímu programu, ve kterém vystoupilo více než 27 přednášejících. Sálem zazněly přednášky na témata technologií, geologie, životního prostředí i legislativy. V předsálí pak byla k vydění výstavka firem dodávajících stroje a zařízení pro těžbu. Po celou dobu konference byla také v sále připravena výstava achátů, kterou připravili a instalovali pracovníci Moravského zemského muzea Brno. Zaslouženou odměnou všem účastníků pak byla večeře ve vinném sklepě s možností navštívit podzemí a vyzkoušet své znalosti ve vinařském kvízu.

V pátek pak účastníci v rámci exkurze navštívili věž místního opevněného gotického kostela a ačkoliv se to na Velký pátek nedoporučuje, vydali se odvážně i do jeho podzemí.
Děkujeme všem účastníkům za účast a těšíme se na viděnou na podzimním Setkání těžařů 2015 v hotelu Patria v Trutnově, 11. – 13. listopadu.

 program

Seznam účastníků

Firma Jméno
Gemec-Union a.s. Adamec Zdeněk
GEKON, spol. s r.o. Aron Lubomír
Sdružení hornických a hutnických spolků ČR Brázda Zdeněk
Obvodní báňský úřad pro území krajů Jihomoravského a Zlínského Brothánek Jan
EUROVIA KAMENOLOMY a.s. Brož Petr
HARTL drtiče+třídiče s.r.o. Bureš Dan
LB Minerals s.r.o. Buvalič Josef
DSP Přerov spol. s r.o. Čech Jaroslav
Českomoravský cement, a.s. Donocik Roman
Slovenské združenie výrobcov kameniva Duda Eduard
Český báňský úřad Dvořák Pavel
Severní energetická a.s. Dymák Antonín
ČVUT - Fakulta strojní Dynybyl Vojtěch
Severní energetická a.s. Eisenvortová Renata
LB Minerals s.r.o. Fiala Pavel
CEMEX Sand k.s. Fojtů Stanislav
Slovenské združenie výrobcov kameniva Gajdzica Peter
Česká geologická služba Godány Josef
Masarykova univerzita Právnická fakulta Hanák Jakub
RENOMAG spol. s r.o. Harák Luboš
Stavební technika - Nakladatelství VEGA Hejhálek Jiří
VŠB-TU Ostrava Hlosta Jakub
Ministerstvo životního prostředí ČR Holý Martin
Sklopísek Střeleč, a.s. Horák Lukáš
Zkušebna kamene a kameniva s.r.o. Hörbe Miroslav
Moravské zemské muzeum Houzar Stanislav
MEGA a.s. Hrabal Jaroslav
EUROVIA KAMENOLOMY a.s. Hranička Ivan
Moravské zemské muzeum Hrazdil Vladimír
LIEBHERR Stavební stroje CZ s.r.o. Hrazdilová Monika
PERMON s.r.o. Janeček Josef
ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH Jaroš Antonín
Českomoravský štěrk, a.s. Jozef Vyskok
EUROVIA KAMENOLOMY a.s. Kaduch Jan
Atlas Copco s.r.o. Kánský Miloš
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR Kavina Pavel
TAMTRON s.r.o. Klimeš Vít
Těžební unie Víšková Eva
Moravské zemské muzeum Dočkal Petr
AUSTRO Baumaschinen s.r.o. Kopecký Roman
KERAMOST, a.s. Koranda Rudolf
BONAP ICCZ s.r.o Košinár Marián
Strojírny Podzimek, s.r.o. Kotrba Jiří
Metrostav, a.s. Kotrčka Stanislav
ND LOR Uničov, a.s. Kraevski Todor
NOEN a.s. Krása Jakub
LIEBHERR Stavební stroje CZ s.r.o. Kubišta David
RENOMAG spol. s r.o. Kucej - Gimen Antonín
Geologický ústav SAV Kyška Pipík Radovan
Ústav geologických věd, PřF MU Leichmann Jaromír
Ministerstvo životního prostředí SR Lipovská Monika
Českomoravský štěrk, a.s. Lorek Karel
Severní energetická a.s. Lorencová Hana
Lomis s.r.o. Ludvík Martin
SEW-EURODRIVE CZ s.r.o. Lukačevič Ivan
Stavební technika - Nakladatelství VEGA Machková Věra
TAMTRON s.r.o. Mareček Jindřich
MT Legal s.r.o. Mareš David
Atlas Copco s.r.o. Máša Zdeněk
LB Minerals s.r.o. Matoušek Ladislav
AUSTRO Baumaschinen s.r.o. Mikuška Jaromír
LIEBHERR Stavební stroje CZ s.r.o. Mráz Pavel
BONAP ICCZ s.r.o Nákelný Artur
Českomoravský štěrk, a.s. Netoušek Martin
Ministerstvo vnitra ČR Nouza Richard
MKV Ozubená kola s.r.o. Nováček Josef
Gemec-Union a.s. Novotný Karel
MU FSS Osička Jan
ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH Pálenský Radek
NOEN a.s. Palma Aleš
SEW-EURODRIVE CZ s.r.o. Palowský Lukáš
M-Silnice a.s. Pavlíček Jiří
GET s.r.o. Pechar Tomáš
Českomoravský štěrk, a.s. Polišenský Vlastimil
Holcim (Česko) a.s. Prášilová Radka
Těžební unie Praženková Monika
Gemec-Union a.s. Rajchl Michal
NOEN a.s. Rosa Radek
MOTOR - GEAR a.s. Rylko Jan
ACHENBACH-CZ, s.r.o. Salamánek Michal
Zemědělské družstvo Šonov u Broumova Simon Miloš
Masarykova univerzita PřF Slobodník Marek
Vodní zdroje Chrudim, spol. s r.o. Smutek Daniel
ND LOR Uničov, a.s. Snášel Pavel
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR Dočkal Kamil
Česká geologická služba Starý Jaromír
AUSTRO Baumaschinen s.r.o. Stoklas Daniel
Těžební unie Šandová Milena
EUROVIA KAMENOLOMY a.s. Šebek Petr
OHGS s.r.o. Šeda Svatopluk
PROGRESS-MORAVIA, s.r.o. Šimíček Stanislav
Rocktech, s.r.o. Špirk Jakub
Rocktech, s.r.o. Špirová Klára
SANDROCK, s.r.o. Štandl Stanislav
Český báňský úřad Štemberka Martin
Severočeské doly a.s. Šťovíčková Jaroslava
Česká geologická služba Štrupl Vít
KERACLAY, a.s. Topolančin Milan
Turnovský Liboslav
KERAKAOLIN, a.s. Vágnerová Gabriela
AUTOSTEM EUROPE s.r.o. Vaněk Pavel
VŠB-TU Ostrava Vavruška Otakar
MŽP ČR Viewegh Jan
WEISS spol. s r.o. Weiss Martin
Těžební unie Zachovalová Kateřina
Ministerstvo životního prostředí ČR Záruba Lukáš
VŠB-TU Ostrava, Fakulta strojní Zegzulka Jiří
Českomoravský štěrk, a.s. Zelníček Robert
VŠB-TU Ostrava Žurovec David

Prezentace ze setkání

Jiří Pavlíček (M-Silnice)
  Novinky z oblasti BOZP
Michal Raichl (Gemec Union)
  Využití geomorfologické analýzy terénu za účelem územního plánování
Jaromír Leichmann (Ústav geologických věd, PřF MU)
  Podzemní ukládání CO2: metody komunikace odborných znalostí vůči veřejnosti
  OP VVV
Jan Osička (MU FSS)
  Využití metody multiagentního modelování při výzkumu vzniku a šíření opozice vůči infrastrukturním projektům (Předcházení střetů zájmů)
Daniel Smutek (Vodní zdroje Chrudim)
  Jsou lomy i pro turisty?
Vojtěch Dynybyl (ČVUT)
  Výchova strojních inženýrů pro potřeby těžařů a možnosti spolupráce při vývoji těžebních zařízení
Radovan Pipík a Juraj Šurka (Geologický ústav SAV)
  Využití rentgenové mikrotomografie v geologii
Marek Slobodník (MU, Přf)
  Azbest – rizika, přírodní výskyt a perspektivy identifikace
Tomáš Pechar (GET, s.r.o.)
  Problematika azbestu v kamenivu
Martin Štemberka (ČBÚ)
  Aktuální báňská problematika
Lukáš Záruba (MŽP ČR)
  Aplikace novely zákona EIA a postup přípravy integrace povolovacích řízení
Karel Novotný (Gemec-Union)
  Otevření dolu Bohumír
Tomáš Pechar (GET)
  Zkušenosti s vyhodnocováním zásob nerudních surovin v ČR a v zahraničí
Svatopluk Šeda (OHGS s.r.o.)
  Štěrkovny a jejich vliv na stav hladiny a jakost podzemní vody
Jaromír Starý, Vít Štrupl (ČGS)
  Webové aplikace ČGS
Firemí prezentace
  Achenbach – Aktuality a novinky v krytování, elektrobubnech, stěračích a ohlednutí za Steinexpo 2014, Homberg (Michal Salamánek)
  Atlas Copco (Miloš Kánský)
  Představení společnosti AUSTRO Baumaschinen a nabízených produktů (Daniel Stoklas)
  ND LOR Uničov, a.s. (Pavel Snášel)
  Noen – české kolesové rýpadlo K100 (Aleš Palma)
  Noen – české kolesové rýpadlo K100 (Aleš Palma)
  SEW-EURODRIVE CZ s.r.o. (Ivan Lukačevič)
  TAMTRON s.r.o. (Jindřich Mareček)
  VŠB-TU Ostrava (Jiří Zegzulka)

Fotogalerie

Michal Raichl (...
Jaromír Leichma...
Účastníci Jarní...
Jan Osička (MU ...
Daniel Smutek ...
Noen – české ko...
Účastníci Jarní...
Achenbach – Akt...
Představení spo...
Využití rentgen...
Výstava achátů ...
Výstava achátů ...
Výstava achátů ...
Azbest – rizika...
Účastníci Jarní...
Aktuální báňská...
Nová legislativ...
Hana Lorencová ...
Aplikace novely...
Účastníci Jarní...
Aktuální stav „...
Účastníci Jarní...
Aktuální stav p...
Otevření dolu B...
Eduard Duda (SZ...
TAMTRON s.r.o. ...
VŠB-TU Ostrava ...
VŠB-TU Ostrava ...
SEW-EURODRIVE C...
ND LOR Uničov, ...
Zkušenosti s vy...
Webové aplikace...
Vinařský kvíz v...
Vinařský kvíz v...
Vinařský kvíz v...
Vinařský kvíz v...
Vinařský kvíz v...
Vinařský kvíz v...
Vinařský kvíz v...
Večeře 2.4.
Večeře 2.4.
Večeře 2.4.
Vyhlašování vít...
Vyhlašování vít...
Účastníci exkur...
Účastníci exkur...
Exkurze - podze...
Účastníci exkur...
Účastníci exkur...
Účastníci exkur...
Účastníci exkur...

 

Podzimní Setkání těžařů 2014

Email Print PDF
se konalo

v Brně v hotelu Myslivna 5. - 7. listopadu.

Seznam účastníků

Firma Jméno
GEMEC-UNION a.s. Adamec Zdeněk
Českomoravský cement, a.s. Beran Stanislav
AUSTRADE Brejcha Jan
Český báňský úřad Brothánek Jan
EUROVIA KAMENOLOMY, a.s. Brož Petr
GEOMET s.r.o. Bubníková Olga
HARTL drtiče+třídiče s.r.o. Bureš Dan
PSP Engeneering , a.s. Přerov Bureš Miroslav
LB Minerals s.r.o. Buvalič Josef
Cvan Oldřich Cvan Oldřich
Správa železniční dopravní cesty Čihák Jan
Čupr - SŽDC Čupr Pavel
VŠB - TU Ostrava Dirner Vojtěch
Slovenské združenie výrobcov kameniva Duda Eduard
LOMY MOŘINA spol. s r.o. Duda František
Český báňský úřad Dvořák Pavel
Česká geologická služba Dvořáková Vlastimila
Severní energetická a.s. Dymák Antonín
Severní energetická a.s. Eisenvortová Renata
LB Minerals s.r.o. Fiala Pavel
Hornická společnost podkrušnohorské oblasti Fraus František
Slovenské združenie výrobcov kameniva Gajdzica Peter
Kerakaolin, a.s. Galko Daniel
RENOMAG spol. s r.o. Harák Luboš
VEGA - Stavební stroje Hejhálková Helena
BONAP-ICCZ s.r.o. Holešinska Yulia
MŽP ČR Holý Martin
Sklopísek Střeleč, a.s. Horák Lukáš
Metso Minerals, s.r.o. Horuta Pavel
Moravské zemské muzeum Brno Houzar Stanislav
Moravské zemské muzeum Brno Hrazdil Vladimír
Kamenolomy ČR Huf Richard
ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH s.r.o. Jaroš Antonín
RVS Chodov, s.r.o. Jurča Petr
Štěrkovny Olomouc a.s. Juzik Petr
EUROVIA KAMENOLOMY, a.s. Kadůch Jan
ATLAS COPCO s.r.o. Kánský Miloš
KUHN - BOHEMIA a.s. Kastl Bohuslav
Ministerstvo průmyslu a obchodu Kavina Pavel
VŠB - TU Ostrava Khestl Filip
Českomoravský štěrk, a.s. Kolčař Josef
RENOMAG spol. s r.o. Koller Petr
Moravské zemské muzeum Brno Koníčková Šárka
Orica Czech republic s.r.o. Konupčík Petr
AUSTRO Baumaschinen, s.r.o. Kopecký Roman
Keramost, a.s. Koranda Rudolf
BONAP-ICCZ s.r.o. Košinár Marián
Strojírny podzimek, s.r.o. Kotrba Jiří
ND LOR Uničov a.s. Kraevski Todor
NOEN, a.s. Krása Jakub
Zkušebna kamene a kameniva s.r.o. Krutilová Kateřina
Českomoravský štěrk, a.s. Kuba Vojtěch
RENOMAG spol. s r.o. Kucej Gimen Antonín
pewag s.r.o. Lenfeld Martin
Ministerstvo životního prostředí SR Lipovská Monika
Českomoravský štěrk, a.s. Lorek Karel
Severní energetická a.s. Lorencová Hana
Lomis s.r.o. Ludvík Martin
SEW-EURODRIVE CZ s.r.o. Lukačevič Ivan
Sedlecký kaolin a.s. Lukeš Ivo
Právní poradce Luks Josef
Český báňský úřad Malíř Martin
MT Legal s.r.o. Mareš David
Holcim (Česko) a.s., člen koncernu Merunka Luboš
VŠB - TU Ostrava Mikoláš Milan
Střední průmyslová škola kamenická a sochařská Hořice Moravec Josef
VEGA - Stavební stroje Mrázková Zuzana
KALCIT Musil Pavel
BONAP-ICCZ s.r.o. Nákelný Artur
Českomoravský štěrk, a.s. Netoušek Martin
Ministerstvo vnitra ČR Nouza Richard
MKV Ozubená kola s.r.o. Nováček Josef
GEMEC-UNION a.s. Novotný Karel
DIAMO, s.p., o.z. ODRA Orlíková Alena
Báňský inženýring Olomouc, spol. s r.o. Pačes Petr
NOEN, a.s. Palma Aleš
M-SILNICE, o.z. PRŮMYSLOVÁ VÝROBA Pavlíček Jiří
Český báňský úřad Pěgřímek Ivo
GET s.r.o. Pechar Tomáš
SEW-EURODRIVE CZ s.r.o. Petratur Vít
Těžební unie Póč David
Holcim (Česko) a.s., člen koncernu Prášilová Radka
Těžební unie Praženková Monika
ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH s.r.o. Primus Miroslav
MU Právnická fakulta Průchová Jana
Česká geologická služba Rambousek Petr
Kamenolomy ČR Reclík Petr
NOEN, a.s. Rosa Radek
ACHENBACH Salamánek Michal
Štěrkovny Olomouc a.s. Schneider Roman
Zemědělské družstvo Šonov u Broumova Simon Miloš
TZR těžební s.r.o. Skopal Pavel
MU PřF Ústav geologických věd Slobodník Marek
Vodní zdroje Chrudim Smutek Daniel
ND LOR Uničov a.s. Snášel Pavel
Česká geologická služba Starý Jaromír
AUSTRO Baumaschinen, s.r.o. Stoklas Daniel
GEODYN Svoboda Bohumil
Těžební unie Šandová Milena
EUROVIA KAMENOLOMY, a.s. Šebek Petr
Českomoravský štěrk, a.s. Šimek Jan
KERACLAY, a.s. Šimonic Radek
SANDROCK Štandl Stanislav
Český báňský úřad Taufer Antonín
Holcim (Česko) a.s., člen koncernu Turnovský Liboslav
M-SILNICE, o.z. PRŮMYSLOVÁ VÝROBA Vaněk Lukáš
VŠB - TU Ostrava Vavruška Otakar
GEOSENCE/GET Vedra Tomáš
Kámen a písek spol. s r.o. Veselý Otakar
MŽP ČR Viewegh Jan
Těžební unie Víšková Eva
MPO ČR Vlastník Martin
WEISS spol. s r.o. Weiss Martin
Slovenské združenie výrobcov kameniva Werner Norbert
Těžební unie Zachovalová Kateřina
AUSTRO Baumaschinen, s.r.o. Zalabák Kamil
MŽP ČR Záruba Lukáš
SKANSKA Zavřel Tomáš
MU PřF Ústav geologických věd Zeman Josef

Prezentace ze setkání

Jiří Pavlíček (M-Silnice)
  Novinky z oblasti BOZP
Josef Zeman (MU, PřF, Ústav geologických věd)
  Stratifikace povrchových a podzemních vod – ekologický problém pro těžbu a zahlazování následnků?
Jan Čihák (Správa železniční dopravní cesty)
  Úprava metodiky zkoušek drobových zrn v sedimentárních horninách
Antonín Taufer (ČBÚ)
  Připravovaná změna Horního zákona
Martin Malíř (ČBÚ)
  Vztah Katastrálního a Horního zákona
Lukáš Záruba (MŽP ČR)
  Aktuální novela zákona EIA a připravovaná integrace povolovacích řízení
Jan Brejcha (Austrade)
  Austrálie jako možný partner pro spolupráci
Renata Eisenvortová (Severní energetická)
  Aktuální priority v oblasti EU politik
David Póč (Těžební unie)
  Aktuální priority v oblasti EU politik
David Póč (Těžební unie)
  Finální report NEPSI za rok 2014
Petr Rambousek a Josef Godany (ČGS)
  Katalog kameniva
Petr Rambousek (ČGS)
  Problematika těžby amfibolických hornin
Petr Rambousek a Josef Godany (ČGS)
  Informace o připravovaných společných mezinárodních projektech
Tomáš Vedra (GEOSENSE s.r.o.)
  Moderní trendy v geoinformatice pro těžební průmysl
Firemí prezentace
  MT Legal, s.r.o., advokátní kancelář (David Mareš)
  NOEN, a.s. (Radek Rosa)
  pewag s.r.o. (Martin Lenfeld)
  RVS Chodov s.r.o. (Petr Jurča)
  SEW-EURODRIVE CZ s.r.o. (Ivan Lukačevič)

Fotogalerie

6.11. 2014 Účas...
6.11. 2014 Před...
6.11. 2014 Účas...
6.11. 2014 Účas...
6.11.2014 Nový ...
6.11.2014 Připr...
6.11.2014 Vztah...
6.11. 2014 Účas...
6.11.2014 Aktuá...
6.11. 2014 Před...
6.11. 2014 Před...
6.11. 2014 Před...
6.11. 2014 Před...
6.11. 2014 Před...
6.11. 2014 Výst...
6.11. 2014 Výst...
6.11. 2014 Výst...
6.11. 2014 Výst...
6.11. 2014 Aktu...
6.11. 2014 Finá...
6.11. 2014 Před...
6.11. 2014 Make...
6.11. 2014 Mart...
6.11. 2014 Petr...
6.11. 2014 SEW-...
6.11. 2014 Účas...
6.11.2014 Aktuá...
6.11. 2014 Účas...
6.11. 2014 Tema...
6.11.2014 Témat...
6.11.2014 Témat...
6.11.2014 Témat...
6.11.2014 Témat...
6.11.2014 Témat...
6.11.2014 Témat...
6.11.2014 Témat...
6.11.2014 Témat...
7.11.2014 Exkur...
7.11.2014 Exkur...
7.11.2014 Exkur...
7.11.2014 Exkur...

 

Jarní Setkání těžařů na Dolní Moravě

Email Print PDF
Jarní Setkání těžařů 2014 se uskutečnilo 16. až 18. dubna ve wellness hotelu Vista v Dolní Moravě.

pozvánka + program
přihláška

Děkujeme za Vaši účast a těšíme se na viděnou na podzim!

Váš tým Těžební unie.

Seznam účastníků

Firma Jméno
ACHENBACH-CZ Salamánek Michal
ASCENDUM Stavební stroje Czech s.r.o. Pálenský Radek
ASCENDUM Stavební stroje Czech s.r.o. Jaroš Antonín
ATLAS COPCO s.r.o. Máša Zdeněk
ATLAS COPCO s.r.o. Kánský Miloš
Báňský inženýring Olomouc, spol. s r.o. Pačes Petr
BONAP-ICCZ s.r.o. Nákelný Artur
BONAP-ICCZ s.r.o. Křístek Petr
Česká asociace ložiskových geologů Vaněček Mirko
Česká geologická služba Rambousek Petr
Česká geologická služba Godány Josef
Česká geologická služba Starý Jaromír
Českomoravský štěrk, a.s. Jelínek Martin
Českomoravský štěrk, a.s. Reinhart Zdeněk
Českomoravský štěrk, a.s. Jozef Vyskok
Českomoravský štěrk, a.s. Netoušek Martin
Českomoravský štěrk, a.s. Konvalinková Petra
Českomoravský štěrk, a.s. Lorek Karel
Český báňský úřad Malíř Martin
Český báňský úřad Pěgřímek Ivo
DHI a.s. Štrof Pavel
Enving Vondráček Ladislav
EUROVIA Kamenolomy, a.s. Barcal Jiří
EUROVIA Kamenolomy, a.s. Brož Petr
EUROVIA Kamenolomy, a.s. Šebek Petr
EUROVIA Kamenolomy, a.s. Kandúch Jan
EUROVIA Kamenolomy, a.s. Hranička Ivan
GEKON, spol. S r.o. Aron Lubomír
GEMEC-UNION a.s. Novotný Karel
GEMEC-UNION a.s. Adamec Zdeněk ml.
HARTL Drtiče + třídiče s.r.o. Bureš Dan
Holcim (Česko) a.s. Prášilová Radka
Holcim (Česko) a.s. Turnovský Libor
Holcim (Česko) a.s. Meruňka Luboš
Hornická společnost podkrušnohorské oblasti Fraus František
KÁMEN A PÍSEK, spol. s r.o. Veselý Otakar
KERAMOST, a.s. Koranda Rudolf
LB MINERALS, s.r.o. Buvalič Josef
LB MINERALS, s.r.o. Fiala Pavel
LB MINERALS, s.r.o. Matoušek Ladislav
LIEBHERR Stavební stroje Hrazdirová Monika
LIEBHERR Stavební stroje Kubišta David
LOMIS s.r.o. Ludvík Martin
M-Silnice a.s. Pavlíček Jiří
M-Silnice a.s. Vaněk Lukáš
METALPORT s.r.o. Koša Radoslav
Metrostav, a.s. Kotrčka Stanislav
MKV Ozubená kola Nováček Josef
MKV Ozubená kola Němečková Hana
MPO ČR Kavina Pavel
MT Legal s.r.o., advokátní kancelář Mareš David
MU Brno, PřF, Úgv Zeman Josef
MŽP SR Lipovská Monika
MŽP SR Maťová Viera
Nakladatelsví Vega Hejhálková Helena
ND LOR Uničov Todor Kraevski
ND LOR Uničov Snášel Pavel
OKD, a.s. Novobilský Svatopluk
OLDŘICH CVAN
pewag s.r.o. Lenfeld Martin
PSP ENGINEERING a.s Bureš Miroslav
RENOMAG spol. s r.o. Harák Luboš
RENOMAG spol. s r.o. Koller Petr
SANDROCK, s.r.o. Štandl Stanislav
Sdružení hornických a hutnických spolků Brázda Zdeněk
Severní energetická a.s. Dymák Antonín
Severní energetická a.s. Eisenvortová Renata
Severní energetická a.s. Hana Lorencová
Severočeské doly a.s. Kryl Daniel
Severočeské doly a.s. Valkoun Marek
Severočeské doly a.s. Král Petr
Severočeské doly a.s. Šťovíčková Jaroslava
SEW EURODRIVE CZ s.r.o. Lukačevič Ivan
SEW EURODRIVE CZ s.r.o. Kenkuš David
Strojírny Podzimek , s.r.o. Kotrba Jiří
SZVK Gajdzica Peter
SZVK Kováč Ludovít
TAMTRON s.r.o. Mareček Jindřich
TAMTRON s.r.o. Klimeš Vít
TAMTRON s.r.o. Gondek Milan
TZR těžební s.r.o. Skopal Karel
VŠB - TU Ostrava Žurovec David
VŠB - TU Ostrava Vavruška Otakar
VŠB - TU Ostrava Khestl Filip
VWS MEMSEP s.r.o. Hanáček Michal
VWS MEMSEP s.r.o. Janotková Alena
WEISS spol. s r.o. Weiss Martin
Zemědělské družstvo Šonov u Broumova Simon Miloš
Zkušebna kamene a kameniva Krutil Karel

Prezentace ze setkání

David Žurovec (VŠB – TU Ostrava, Fakulta strojní)
  Modelování procesů úpravy a těžby surovin
Karel Krutil (Zkušebna kamene a kameniva)
  Současné platné i připravované ČSN EN normy na kamenivo
Viera Maťová (MŽP SR)
  Nový geologický zákon na Slovensku
Jiří Pavlíček (M-Silnice a.s.)
  Aktuální změny legislativy z hlediska BOZP a životního prostředí
Renata Eisenvortová (Severní energetická a.s.)
  Energeticko-klimatické cíle EU do roku 2030
Josef Zeman (MU Brno, PřF, UGV)
  Může člověk změnit klima? Střízlivý pohled na minulost a současnost klimatických změn
Ladislav Vondráček (Enving)
  Povinnosti provozovatele podle zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší
Radka Prášilová (Holcim (Česko) a.s., člen koncernu)
  Ochrana ovzduší, příklady z praxe
David Póč (Těžební unie)
  EIA (postup a vývoj) a revize referenčního dokumentu BAT pro nakládání s odpady z těžby (start pracovní skupiny na MPO)
David Póč (Těžební unie)
  Informace k projektu HORIZON 2020 – příležitosti v oblasti surovin
Antonín Dymák (Severní energetická a.s.)
  Chodbicování na lomu Československé armády
Petr Rambousek a Josef Godány (ČGS)
  Informace o projektu upřesnění stavu nevýhradních ložisek
Petr Rambousek (ČGS)
  Centra pro efektivní a ekologickou těžbu nerostných surovin
Pavel Štrof (DHI a.s.)
  DSS pro řízení a nakládání s důlními vodami
František Fraus
  Sektorová rada
František Fraus
  Sektorová rada
Bikepark halda
  Žacléřská halda 2014
Firemí prezentace
  VWS MEMSEP s.r.o.
  MKV Ozubená kola
  SEW EURODRIVE CZ s.r.o.
  TAMTRON s.r.o.
  pewag s.r.o.

Fotogalerie

17.4.2014 David...
17.4.2014 Norm...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Nový ...
17.4.2014 Nový ...
17.4.2014 Nový ...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Aktuá...
17.4.2014 Jak z...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Pavel...
17.4.2014 Marti...
17.4. 2014 Ivo ...
17.4.2014 Disku...
17.4. 2014 Ivo ...
17.4.2014 Disku...
17.4. Energetic...
17.4.2014 Může ...
17.4. O ochraně...
17.4. EIA a re...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Předs...
17.4.2014 Předs...
17.4.2014 Předs...
17.4.2014 Předs...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Předs...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Účast...
17.4.2014 Chodb...
17.4.2014 Frant...
17.4.2014 Spole...
17.4.2014 Spole...
18.4.2014 Exkur...
18.4.2014 Exkur...
18.4.2014 Exkur...
18.4.2014 Exkur...
18.4.2014 Exkur...
18.4.2014 Exkur...
18.4.2014 Exkur...
18.4.2014 Exkur...
18.4.2014 Exkur...
18.4.2014 Exkur...
18.4.2014 Exkur...
18.4.2014 Exkur...
18.4.2014 Exkur...

 

Podzimní Setkání těžařů Jezerka 2013

Email Print PDF

Podzimní Setkání těžařů 2013 se uskutečnilo 13. - 15. listopadu v hotelu Jezerka u Sečské přehrady. Sešlo se zde více jak 100 účastníků, aby si vyslechli zajímavé přednášky a prezentace a současně se pozdravili a vyměnili si zkušenosti s kolegy z oboru.

Ve středu se sešlo představenstvo Těžební unie a po něm následovala legislativní komise TU. Středeční společenský večer se nesl ve znamení veselého a snad i trochu strašidelného Halloweenu. V rámci doprovodného programu byla hostům k dispozici hotelová laserová střelnice, ale také skutečná střelnice s instruktorem. Druhý společenský večer byl zasvěcen Svatomartinským vínům a nechyběla ani živá muzika.

V rámci exkurze nás pak provedl pan Daniel Smutek (Vodní zdroje Chrudim) Národním Geoparkem v Železných horách. Navšívili jsme Prachovickou naučnou stezku u lomu Prachovice společnosti Holcim a lokalitu Na Skalách u Rabštejnské Lhoty.

Děkuji jménem Těžební unie všem za účast a těším se opět na viděnou na jaře!

Monika Praženková

  Program setkání

Partnerem Podzimního Setkání těžařů je společnost TATRA TRUCKS, která na Setkání přivezla svůj těžební speciál - sklápěč TATRA PHOENIX 8x8

TATRA TRUCKS a.s.

Seznam účastníků

Firma Jméno
Achenbach-CZ, s.r.o. Salamánek Michal
Alma Consulting Group ČR s.r.o. Sirotná Kamila
ASCENDUM Stavební stroje Czech s.r.o. Jaroš Antonín
ASCENDUM Stavební stroje Czech s.r.o. Primus Miroslav
ATLAS COPCO s.r.o. Kánský Miloš
Australian Trade Commission Brejcha Jan
Báňský inženýring Olomouc, spol. s r.o. Pačes Petr
BONAP-ICCZ s.r.o. Křístek Petr
BONAP-ICCZ s.r.o. Nákelný Artur
Česká asociace ložiskových geologů Raus Miroslav
Česká geologická služba Godány Josef
Česká geologická služba Rambousek Petr
Českomoravský štěrk, a.s. Klimeš Pavel
Českomoravský štěrk, a.s. Kolčář Josef
Českomoravský štěrk, a.s. Maňas Zdeněk
Českomoravský štěrk, a.s. Netoušek Martin
Českomoravský štěrk, a.s. Polišenský Vlastimil
ČVUT, Fakulta stavebni Lopot František
DAVON s.r.o. Konečný Pavel
DAVON s.r.o. Kučera Borek
DSP PŘEROV, spol. s r.o. Čech Jaroslav
EUROVIA Kamenolomy a.s. Kubový karel
EUROVIA Kamenolomy a.s. Starý Josef
EUROVIA Kamenolomy a.s. Šebek Petr
GEKON, spol. s r.o. Aron Lubomír
GEMEC - UNION a.s. Novotný Karel
GEMEC - UNION a.s. Rajchl Michal
GET Pechar Tomáš
Hartl drtiče+třídiče s.r.o. Bureš Dan
Holcim (Česko) a.s., člen koncernu Merunka Luboš
Holcim (Česko) a.s., člen koncernu Prášilová Radka
Holcim (Česko) a.s., člen koncernu Turnovský Liboslav
Hornická společnost podkrušnohorské oblasti Fraus František
Jihomoravské muzeum ve Znojmě Šmerda Jaroslav
Kámen a písek, spol. s r.o. Veselý Otakar ml.
KERAMOST, a.s. Koranda Rudolf
LB MINERALS s.r.o. Matoušek Ladislav
LB Minerals, a.s. Fiala Pavel
LB MINERALS, s.r.o. Buvalič Josef
LOMY MOŘINA spol. s r. o. Duda František
LOMY MOŘINA spol. s r. o. Vaculovič Radim
Masarykova univerzita, PřF Jan Loun
Masarykova univerzita, PřF Lenka Losertová
Masarykova univerzita, PřF Zbyněk Buřival
Masarykova univerzita, PřF Zeman Josef
Metrostav, a.s. Kotrčka Stanislav
Ministerstvo vnitra ČR Nouza Richard
Ministerstvo životního prostředí ČR Vieweg Jan
MISOT Licková Gabriela
Moravské zemské muzeum Hrazdil Ladislav
Moravské zemské muzeum Toman Jiří
MPO ČR Kavina Pavel
MPO ČR Vlastník Martin
M-Silnice a.s. Mádle Dušan
M-Silnice a.s. Pavlíček Jiří
M-Silnice a.s. Vaněk Lukáš
MT Legal s.r.o. advokátní kancelář Mareš David
MŽP ČR Holý Martin
ND LOR Uničov, a.s. Snášel Pavel
OKD, a.s Novobilský Svatopluk
pewag s.r.o. Lenfeld Martin
Phoenix-Zeppelin, spol. s r.o. Dvořák Petr
Powerscreen CZ Polák Jiří
Právní poradce Luks Josef
ProGeo Consulting s.r.o. Kalenda František
Project Solutions s. r.o. Hájek Tomáš
PSP Engineering a.s. Bureš Miroslav
PSP Engineering a.s. Navrátil Václav
RENOMAG spol. s r.o. Cvan Oldřich
Rocktech, s.r.o. Špirk Jakub
Rocktech, s.r.o. Špirková Klára
RVS Chodov, s.r.o. Jurča Petr
SANDROCK, s.r.o. Štandl Stanislav
Severní energetická a.s. Dymák Antonín
Severočeské doly a.s. Král Petr
Severočeské doly a.s. Šťovíčková Jaroslava
SEW-EURODRIVE CZ Lukačevič Ivan
SEW-EURODRIVE CZ Sladovník Martin
Skanska a.s. Rokyta Pavel
Skanska a.s. Vančura Robert
Slovenské združenie výrobcov kameniva Gajdzica Peter
Slovenské združenie výrobcov kameniva Kováč Ľudovít
SPŠ Kamenická a sochařská v Hořicích Moravec Josef
Strojírny Podzimek, s.r.o. Kotrba Jiří
TATRA TRUCKS a.s Kašpárek Jiří
TATRA TRUCKS a.s Navrátil Aleš
Vodní zdroje Chrudim, spol. s r.o. Smutek Daniel
VŠB-TU Ostrava Khestl Filip
VŠB-TU Ostrava Mikoláš Milan
VŠB-TU Ostrava Vavruška Otakar
WEISS spol. s r.o. Weiss Martin
Závodní lomu, odborný poradce Ludvík Martin
Zemědělské družstvo Šonov u Broumova Simon Miloš
Zkušebna kamene a kameniva Hörbe Miroslav ml.

Prezentace ze setkání

Jiří Pavlíček (M-Silnice)
  Aktuální změny v legislativě v oblasti BOZP 549 kB 
Josef Zeman (Masarykova univerzita, PřF)
  Možnosti využití nanočástic nulmocného a šestimocného železa pro odstraňování organické a anorganické kontaminace 1,16 MB 
Magda Lengálová (SPP Storage, s.r.o.)
  Netradiční metody využití ložisek – PZP Dolní Bojanovice 8 MB 
Karel Novotný (Gemec-union, a.s.)
  Sanace po těžbě – využívání odpadů jako surovin pro výrobky – problematika certifikace 1,38 MB 
Kamila Sirotná (ALMA Consulting Group)
  Praktické využití daňového odpočtu na výzkum a vývoj 2,61 MB 
David Póč (Těžební unie)
  Evropská legislativa – "nová EIA" 310 kB 
Tomáš Vedra (Geosense), Ing. Ječný (GET)
  Geografický informační portál pro těžební organizace 13,2 MB 
Gábina Licková (Misot)
  Kámen úrazu a kámen mudrců českého horníka v 21. století - problém výchovy dětí k pohrdání nerosty ve školách 856 kB 
František Lopot (FS ČVUT)
  Možnosti spolupráce firem s FS ČVUT 5,95 MB 
Milan Mikoláš (VŠB – Hornicko-geologická fakulta)
  Aktuální informace z TU VŠB Ostrava 3,1 MB 
Jan Brejcha (Austrade)
  Možnosti spolupráce s australskými společnostmi 2,3 MB 
Firemí prezentace
  Atlas Copco 5,55 MB 
  Davon 4,9 MB 
  RVS 12,6 MB 
  SEW-EURODRIVE CZ s.r.o. 7,14 MB 
  TATRA TRUCKS 40,1 MB 

Fotogalerie

14.11.2013 Účas...
14.11.2013 Před...
14.11.2013 Účas...
14.11.2013 Petr...
14.11.2013 Účas...
14.11.2013 Výst...
14.11.2013 Výst...
14.11.2013 Účas...
14.11.2013 Před...
14.11.2013 Prez...
14.11.2013 Účas...
14.11.2013 Účas...
14.11.2013 Aleš...
14.11.2013 Kami...
14.11.2013 Účas...
14.11.2013 Prez...
14.11.2013 Prez...
14.11.2013 Gabr...
14.11.2013 Prez...
14.11.2013 Prez...
14.11.2013 Prez...
14.11.2013 Prez...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
13.11.2013 Hall...
14.11. 2013 Spo...
14.11. 2013 Spo...
15.11.2013 Exku...
15.11.2013 Exku...
15.11.2013 Exku...
15.11.2013 Exku...
15.11.2013 Exku...
15.11.2013 Exku...
15.11.2013 Exku...
15.11.2013 Exku...

 

VH Mikulov

Email Print PDF

Vážení příznivci těžebního průmyslu,

dovolujeme si vás srdečně pozvat naJarní Setkání těžařů do Mikulova (hotel Galant), které se uskuteční ve dnech 27. - 29. března.

Na každého, kdo se rozhodne v tomto předvelikonočním čase zavítat do moravské vinařské metropole s mnoha historickými, kulturními i přírodními památkami, bude čekat pestrý program.Středeční odpoledne je sice rezervováno pouze členům Těžební unie a jejich valné hromadě, ale večer je již pro všechny účastníky přichystáno posezení ve sklípku s ochutnávkou vín a cimbálovou muzikou. Čtvrtek je pak celý vyhrazen konferenci a přednáškám. Zásadním bodem bude samozřejmě připravovaná tzv. "Velká novela horního zákona", která těžařům chystá mnoho změn. Mezi dalšími okruhy bude i nová evropská legislativa, informace z MŽP a MPO či ekologie a technologie. Večer pak proběhne ve znamení Zeleného čtvrtku a pro každého v zeleném bude přichystáno malé překvapení. Vrcholem večera bude slavnostní vyhlášení vítěze soutěže Zelený most 2012. Na pátek je pro účastníky připravena exkurze do jeskyně Turold.

Program valné hromady:

13:00 – 14:00 Oběd pro účastníky valné hromady TU

14:00 – 16:30 Valná hromada TU

1. Volba skrutátora a zapisovatele
2. Zpráva o činnosti představenstva
3. Zpráva o činnosti Těžební unie za rok 2012
4. Roční účetní závěrka TU za rok 2012
5. Zpráva kontrolní a revizní komise
6. Návrh činnosti TU v roce 2013 a 2014
7. Návrh rozpočtu TU na rok 2013
8. Diskuse
9. Usnesení
10. Závěr
11. Představení nových členů TU

19:30 Společenský večer

Těšíme se na viděnou v Mikulově!

  Plná moc 23 kB 

  Pozvánka a podrobný program 134.70 kB 

  Přihláška 66.50 Kb 

 

Jarní Setkání těžařů v Mikulově

Email Print PDF

V předvelikonočním čase ve dnech 27. - 29. března uspořádala Těžební unie jarní Setkání těžařů, tentokrát ve vinařském kraji v centru historického města Mikulov. Do hotelu Galant se sjelo více než 130 účastníků z Česka, Slovenska i Polska.

První den setkání byl jako vždy věnován zasedání představenstva Těžební unie a valné hromadě. V podvečer účastníci zavítali do místního vinařství, kde byli seznámeni s postupy zpracování a výroby vína, nechyběla samozřejmě ani degustace. Večer pak strávili ve sklípku u dobrého vína s cimbálovou muzikou.
Čtvrtek byl zasvědcen přednáškám. Hlavním tématem programu byla opět legislativa. Diskutovala se novela Horního zákona – věcný záměr, předneseny byly zajímavé novinky z legislativy v oblasti BOZP a ŽP, z evropské legislativy – emisní povolenky, EIA. Zazněly příspěvky na témata jako: aktuální stav surovinové politiky, informace MŽP, využití odpadů jako zdroje energie, novela geologického zákona na Slovensku nebo koridor Dunaj – Odra - Labe. Představeny byly zajímavé projekty - Nové technologické možnosti dobývání ložisek uranu v ČR s ohledem na minimalizaci dopadů na životní prostředí a první česká studentská skupina Society of Economic Geologists. Velký ohlas vzbudila také přednáška Zkušenosti z řízení o stanovení průzkumných území pro ložiskový průzkum pana Lhotského (Get). Prostor dostali také členi TU k představení svých nových produktů, a to jak prezentací v sále, tak i v předsálí formou výstavy. Pracovníci Moravského zemského muzea pro účastníky připravili unikátní výstavu minerálů pegmatitů, které vzbudily všeobecný obdiv.

Slavnostní večer probíhal v duchu Zeleného čtvrtku a každý, kdo měl na sobě něco zeleného, dostal malý dáreček. Vrcholem večera bylo slavnostní vyhlášení vítěze soutěže Zelený most, kterým se stal projekt „Rekultivace pískovny v Dobříni", autorem projektu je RNDr. Michal Hamet (Taberg Praha s.r.o.), investorem projektu Holcim (Česko) a.s., člen koncernu.

Tradiční exkurze, která byla naplánována do jeskyně Turold, se tentokrát neuskutečnila. Na vině bylo zimní počasí, které způsobilo delší zimování netopýrů než je běžné, a v takovém případě není vstup do jeskyně povolen. Doufejme tedy, že podzimní Setkání nám již podobné překvapení nepřichystá.

Jménem celého týmu Těžební unie děkuji všem, kteří se Setkání zúčastnili, ať již jako posluchači nebo přednášející, a přispěli tak k báječné atmosféře této akce!

  Progam setkání (čtvrtek) 457 kB 

Seznam účastníků

Firma Jméno
Asociace české zlato Bubníková Olga
ATLAS COPCO s.r.o. Kánský Miloš
ATLAS COPCO s.r.o. Máša Zdeněk
ATLAS COPCO s.r.o. Škaloud Petr
Autorizovaný architekt Grym Ludvík
Báňské a měřičské služby Blatná, v.o.s. Stoklasa Vlastislav
BONAP-ICCZ s.r.o. Šebesta Pavel
BONAP-ICCZ s.r.o. NákelnýArtur
Czech Coal a.s. Eisenvortová Renata
Česká geologická služba Godány Josef
Česká geologická služba Petáková Zdeňka
Česká geologická služba Starý Jaromír
Česká geologická služba Vaněček Mirko
Česká společnost ornitologická Vermouzek Zdeněk
Českomoravský cement, a.s. Beran Stanislav
Českomoravský štěrk, a.s. Lorek Karel
Českomoravský štěrk, a.s. Netoušek Martin
Českomoravský štěrk, a.s. Kolčář Josef
Českomoravský štěrk, a.s. Stará Soňa
Českomoravský štěrk, a.s. Maňas Zdeněk
Českomoravský štěrk, a.s. Klimeš Pavel
Český báňský úřad Dvořák Pavel
Český báňský úřad Brothánek Jan
DHI a.s. Štrof Pavel
DIAMO, s.p., o.z. Těžba a úprava uranu Štádler Josef
DIAMO, s.p., o.z. Těžba a úprava uranu Mužík Václav
EUROMINES Drielsma Johannes
EUROMINES Sochorová Veronika
Euro SITEX s.r.o. Měchurová Veronika
Euro SITEX s.r.o. Herman Jakub
EUROVIA Kamenolomy, a.s. Hranička Ivan
EUROVIA Kamenolomy, a.s. Starý Josef
EUROVIA Kamenolomy, a.s. Šebek Petr
GEMEC-UNION Novotný Karel
Geodyn s.r.o. Svoboda Bohumil
Geodis Karas Jakub
GET, s.r.o. Lhotský Pavel
GET, s.r.o. Pechar Tomáš
Hartl drtiče + třídiče s.r.o. Bureš Dan
HOLCIM (Česko) a.s. člen koncernu Merunka Luboš
HOLCIM (Česko) a.s. člen koncernu Prášilová Radka
HOLCIM (Česko) a.s. člen koncernu Ludvík Martin
HOLCIM (Česko) a.s. člen koncernu Turnovský Liboslav
Hornická společnost podkušnohorské oblasti Fraus František
Kámen a písek spol. s r.o. Veselý Otakar
Kámen a písek spol. s r.o. Fučík Pavel
Kamenolomy ČR Huf Richard
KERAMOST, a.s. Koranda Rudolf
LB MINERALS, s.r.o. Buvalič Josef
LB MINERALS, s.r.o. Fiala Pavel
Litvínovská uhelná a.s. Dymák Antonín
LOMY MOŘINA spol. s r.o. Vaculovič Radim
M - SILNICE a.s., oblastní závod PRŮMYSLOVÁ VÝROBA Pavlíček Jiří
M - SILNICE a.s., oblastní závod PRŮMYSLOVÁ VÝROBA Mádle Dušan
M - SILNICE a.s., oblastní závod PRŮMYSLOVÁ VÝROBA Vaněk Lukáš
Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta Slobodník Marek
Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta Dziková Lenka
Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta Zeman Josef
Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta Hönig Sven
Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta Šešulka Vojtěch
Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta Wertig Vojtěch
Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta Petržela Martin
MEGA a.s. Hrabal Jaroslav
MEGA a.s. Potočková Tereza
Město Kašperské Hory Bernardová Bohuslava
Město Kašperské Hory Ešner Jindřich
Metrostav, a.s. Kotrčka Stanislav
Ministerstvo obrany ČR Nouza Richard
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR Kavina Pavel
Ministerstvo průmyslu a obchodu Vlastník Martin
Ministerstvo životného prostredia SR Lipovská Monika
Ministerstvo životného prostredia SR Viera Maťová
Ministerstvo životního prostředí ČR Holý Martin
Ministerstvo životního prostředí ČR Bendová Helena
Ministerstvo životního prostředí ČR Vieweg Jan
Česká geologická služba Mirko Vaněček
Misot Licková Gabriela
Místostarosta obce Hvožďany Malý Vladimír
Moravské zemské muzeum Hrazdil Ladislav
Moravské zemské muzeum Houzar Stanislav
MT Legal s.r.o. Mareš David
ND LOR Uničov Snášel Pavel
Noka AC s.r.o. Novotný Tomáš
Phoenix-Zeppelin, spol. s r.o. Kafka Michal
Phoenix-Zeppelin, spol. s r.o. Lechner Radek
Písek - Beton, a.s. Ďurovec Pius
Poslanec Parlamentu ČR Petr Břetislav
Powerscreen ČR, s.r.o. Hruša Tomáš
Powerscreen ČR, s.r.o. Polák Jiří
Právní poradce TU Luks Josef
Project Solutions s.r.o. Hájek Tomáš
Renomag spol. s r.o. Cvan Oldřich
Rocktech, s.r.o. Špirk Jakub
Ředitelství vodních cest ČR Skalický Jan
Sedlecký kaolin a.s. Lukeš Ivo
SEQUOI s.r.o. Sekanina Aleš
SEQUOI s.r.o. Musilová Zdena
SEQUOI s.r.o. Tichý Luboš
Severočeské doly a.s. Kryl Daniel
Severočeské doly a.s. Salvétová Lenka
Severočeské doly a.s. Novotný Pavel
Severočeské doly a.s. Král Petr
Severočeské doly a.s. Štovíčková Jaroslava
SEW-EURODRIVE CZ s.r.o. Lukačevič Ivan
Slovenské združenie vyrobcov kameniva (EUROVIA - Kameňolomy) Kováč Ĺudovít
Slovenské združenie vyrobcov kameniva (METSO) Werner Norbert
Societas Rudolfina o.s. - vedoucí Doprava a infrastruktura Forman Petr
Stowarzyszenie kopalń odkrywkowych Schwarz Hubert
Starostka obce Hvožďany Balková Markéta
Strojírny Podzimek Kotrba Jiří
Strojírny Podzimek Podzimek Josef
Svaz ochrany přírody a krajiny ČR Skála Petr
Tamtron s.r.o. Gondek Milan
Tamtron s.r.o. Klimeš Vít
Tamtron s.r.o. Mareček Jindřich
Těžební unie Šandová Milena
Těžební unie Praženková Monika
Těžební unie Zachovalová Kateřina
Těžební unie Víšková Eva
Těžební unie Póč David
TRUCK DEVELOPMENT a.s. Pavlovský Oldřich
TRUCK DEVELOPMENT a.s. Kašpárek Jiří
VOLVO STAVEBNÍ STROJE CZECH s.r.o. Sobotka Petr
VOLVO STAVEBNÍ STROJE CZECH s.r.o. Jaroš Antonín
VOLVO STAVEBNÍ STROJE CZECH s.r.o. Pálenský Radek
Vysoká škola Báňská Technická univerzita Ostrava Khestl Filip
Zemědělské družstvo Šonov u Broumova Simon Miloš
Zkušebna kamene a kameniva s.r.o. Hörbe Miroslav
Zkušebna kamene a kameniva s.r.o. Hörbová Jana

Prezentace ze setkání

Jiří Pavlíček (M-Silnice)
  Aktuální změny legislativy v oblasti BOZP a ŽP 95 kB 
Stanislav Houzar (Moravské zemské muzeum)
  Odhalená tajemství vltavínů 33 MB 
Jaroslav Hrabal, Marek Slobodník, Tereza Potočková (Masarykova univerzita, přírodovědecká fakulta)
  Seznámení s projektem: Nové technologické možnosti dobývání ložisek uranu v ČR s ohledem na minimalizaci dopadů na životní prostředí a jejich legislativní zajištění 2 MB 
Gábina Licková (Misot)
  Horník nepatří jen do stoky - O využití odpadů jako zdroje energie 3 MB 
Sven Hönig (MU Brno)
  První česká studentská skupina Society of Economic Geologists, Masarykova Univerzita Brno 386 Kb 
Jakub Karas (GEODIS)
  Bezpilotní letadla a výpočty kubatur 6,6 MB 
Zdeněk Vermouzek (ČSO)
  Břehule říční – pták roku 8 MB 
Renata Eisenvortová (Czech Coal)
  Novinky z evropské legislativy – emisní povolenky 670 kB 
David Póč (Těžební unie)
  Novinky z EU - EIA 468 kB 
Helena Bendová (MŽP ČR)
  Výše odvodů ZPF 408 kB 
Jan Skalický (Ředitelství vodních cest České republiky)
  Koridor Dunaj – Odra - Labe 16 MB 
Pavel Lhotský (Get)
  Zkušenosti z řízení o stanovení průzkumných území pro ložiskový průzkum 240 kB 
Firemí prezentace
  M - SILNICE a.s. 55 MB 
  VOLVO STAVEBNÍ STROJE CZECH s.r.o. 17 MB 
  Atlas Copco 35 MB 
  SEW-EURODRIVE CZ s.r.o. 9 MB 
  Achenbach 511 MB 
  Tamtron 10 MB 
  TATRA 63 MB 

Fotogalerie

27.3. Společens...
27.3. Společens...
27.3. Společens...
27.3. Společens...
27.3. Společens...
27.3. Společens...
27.3. Společens...
27.3. Společens...
27.3. Společens...
27.3. Společens...
27.3. Společens...
27.3. Společens...
28.3. Zahájení ...
28.3. Norbert W...
28.3. Hubert Sc...
28.3. Jiří Pavl...
28.3. Účastníci...
28.3. Odhalená ...
28.3. Jaroslav ...
28.3. Radek Pál...
28.3. Michal Sa...
28.3. Účastníci...
28.3. Účastníci...
28.3. Účastníci...
28.3. Prezentac...
28.3. Prezentac...
28.3. Prezentac...
28.3. Vítězslav...
28.3. Účastníci...
28.3. Účastníci...
28.3. Josef Luk...
28.3. Pan posla...
28.3. Ivo Lukač...
28.3. Jindřich ...
28.3. Jiří Kašp...
28.3. Zdeněk Ve...
28.3. Monika Li...
28.3. Viera Mať...
28.3. Renata Ei...
28.3. David Póč...
28.3. Helena Be...
28.3. Účastníci...
28.3. Výstava p...
28.3. Výstava p...
28.3. Jan Skali...
28.3. Účastníci...
28.3. Účastníci...
28.3. Pavel Kav...
28.3. Účastníci...
28.3. Pavel Lho...
28.3. Společens...
28.3. Držitelé ...
28.3. Předseda ...
28.3. Předseda ...
28.3. Člen poro...
28.3. Ocenění z...
28.3. Ocenění z...
28.3. Společens...
28.3. Společens...
28.3. Společens...

 
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Partneři