toggle
toggle

Podzimní Setkání těžařů v Lednici

Email Print PDF

Podzimní Setkání těžařů roku 2010 se uskutečnilo 24. – 26. listopadu v My hotelu v Lednici.

Samotnému setkání ve středu 24. 11. předcházelo dopolední zasedání představenstva Těžební unie a po obědě se také sešla Legislativní komise TU. Setkání zahájil v 14:30 předseda představenstva Ing. Karel Lorek. Jako první informoval posluchače David Póč o dobrovolné dohodě NEPSI. Po něm pokračoval Jiří Pavlíček s aktualitami z oblasti bezpečnosti. Denis Vrána ze společnosti CHARTIS EUROPE S.A. seznámil účastníky s možností pojištění environmentálních rizik. Po přestávce vystoupila Gabriela Licková na téma „Novelizace se odborníkům vymkly z rukou". Na závěr se Petr Rambousek (Česká geologická služba) zaměřil na dokumenty pracovní skupiny Evropské surovinové iniciativy. Společenský večer proběhl ve sklípku při svatomartinském víně, pečeném selátku a družných rozhovorech...

Čtvrteční program zahájila Monika Lipovská (MŽP SK), která představila aktuální slovenskou legislativu. Po ní s problematikou těžební činnosti v oblasti NATURA 2000 – Nový manuál Evropské komise vystoupil David Póč (TU). Možnosti získání dotací z Operačního programu životní prostředí: 2.1 Zlepšení kvality ovzduší a 2.2 Omezování emisí představil posluchačům Jiří Pavlíček (M-silnice). Velmi poutavě hovořil o Vodním koridoru Dunaj-Odra-Labe pan Jan Kareis (Vodní cesty), stejně jako pan Petr Forman o financování vodních cest. Na úvod odpoledního programu přiblížil účastníkům Letecké měřické snímkování zaměřené na tvorbu důlních map a mapování v rámci protipovodňových opatření pan Marcel Janoš (Argus Geo Systém, s.r.o.). Prostor k prezentaci dostali také nový i stávající členové Těžební unie – RENOMAG, LEGA-INOX, PROGRES SERVIS SIBŘINA, TESAS TOP. O možnosti využití těžby štěrkopísku jako protipovodňových opatření informoval Petr Rambousek (Česká geologická služba). Posledním, ale o to významnějším přednášejícím byl Pavel Kavina (MPO ČR), který se zaměřil na novinky z Ministerstva... Na závěr všechny účastníky pozdravil Jaromír Starý (ředitel Geofondu).

Po oba dny byla v přednáškovém sále výstava s názvem "Krása leštěného kamene", kterou pro účastníky připravili pracovníci Moravského zemského muzea v Brně. Vyvěšeny byly také informační panely přihlášených projektů soutěže Zelené technologie.

Jak už se stalo zvykem, po přednáškách přišly na řadu sportovní aktivity. Účastníci setkání si tak mohli vyzkoušet jízdu na vozítku Segway nebo otestovat sílu své paže na boxovém simulátoru. Ti nejlepší vyhráli trofej a kalendář dam TU, který byl vydán v limitované edici 3 kusů! A kdo byli ti nejúspěšnější?

Segway
Dámy Páni
1. Erika Beňáková (MŽP SR) 1. Pavol Haviár (Kámen a písek)
2. Michaela Borovská (SZVK) 2. Jiří Pokorný (Gordic)
3. Viera Maťová (MŽP SR) 3. Václav Navrátil (PSP Engineering)

BOX aneb největší úderník
Dámy Páni
1. Gabriela Licková (Misot) 1. Lubomír Mareš (Misot)
2. Kateřina Zachovalová (TU) 2. Jan Bíža (LEGA-INOX)
3. Eva Falladová 3. Petr Konupčík (Explosive Service)

V pátek 26. 11. byla připravena exkurze „S čertem a andělem za černým zlatem“. Navštívili jsme středisko těžby ropy a zemního plynu společnosti MND a.s. v Poštorné a Muzeum naftového dobývání a geologie. Velké poděkování patří řediteli muzea, panu Stanislavu Benadovi, který nám poskytl velice poučný a především poutavý výklad... Více informací o muzeu naleznete zde: http://mng.webz.cz

Všem, kteří se rozhodli podzimního Setkání těžařů zúčastnit, děkujeme a doufáme, že se Vám s námi líbilo... A s Vámi ostatními se těšíme na viděnou na jarním Setkání!

Prezentace

  Financování vodních cest včera a dnes - Petr Forman 4,44 MB 

  Protipovodňových opatření - J. Godany 5,73 MB 

  Vodní koridor Dunaj-Odra-Labe - Jan Kareis (Vodní cesty a.s.) 38,42 MB 

  Aktuální legislativa Slovenské republiky - Monika Lipovská (Ministerstvo životného prostredia SR) 110,00 kB 

  Prezentace TU - Karel Lorek 3,91 MB 

  Aktuální česká legislativa - Josef Luks 51,50 kB 

  Bezpečnost práce - Jiří Pavlíček (M-Silnice s.r.o.) 3,33 MB 

  Možnosti získání dotací z Operačního programu životní prostředí - Jiří Pavlíček (M-Silnice s.r.o.) 400,97 kB 

  Raw Materials Initiative - David Póč (Těžební unie) 547,50 kB 

  Problematika těžební činnosti v oblasti NATURA 2000 - David Póč (Těžební unie) 885,00 kB 

  NEPSI - David Póč (Těžební unie)  823,00 kB 

  Seznámení s dokumenty pracovní skupiny Evropské surovinové iniciativy - Petr Rambousek (Česká geologická služba) 7,39 MB 

  Pojištění environmentálních rizik - Denis Vrána (CHARTIS EUROPE S.A.) 6,18 MB 

  Soutěž Zelené technologie - Kateřina Zachovalová (Těžební unie) 6,05 MB 

  ZO ČSOP Pozemkový spolek Hády 39,53 MB

Seznam účastníků

FirmaJméno
ARGUS GEO SYSTÉM s.r.o. Klusoň Zdeněk
ARGUS GEO SYSTÉM s.r.o. Janoš Marcel
Báňský inženýring Olomouc spol. s r.o. Pačes Petr
Brněnské písky a.s. Ďurišová Jaroslava
Czech Coal a.s. Eisenvortová Renata
Česká geologická služba Petáková Zdeňka
Česká geologická služba Rambousek Petr
Česká geologická služba Godány Josef
Česká geologická služba Mašek Dalibor
Českomoravský štěrk, a.s. Lorek Karel
Českomoravský štěrk, a.s. Netoušek Martin
Českomoravský štěrk, a.s. Klimeš Pavel
Českomoravský štěrk, a.s. Maňas Zdeněk
Českomoravský štěrk, a.s. Rosenkranz Egon
Českomoravský štěrk, a.s. Švec Miroslav
ČVUT Mrázek Jiří
ČVUT Dynybyl Vojtěch
DATA Systém s.r.o. Brejcha Marcel
DATA Systém s.r.o. Petřík Pavel
Diamo, s.p. odštěpný závod GEAM Dolní Rožínka Sedláček Břetislav
DSP Přerov Čech Jaroslav
EPASS s.r.o. Mošna Jakub
EPASS s.r.o. Mošna Ivan
Euro SITEX s.r.o. Převrátil Alexej
Euro SITEX s.r.o. Rášek Miroslav
Euro SITEX s.r.o. Hradecký Jiří
EXPLOSIVE Service a.s. Konupčík Petr
Falladová Eva Falladová Eva
GEMEC-UNION a.s. Jędrzejczyk Marian
Geodyn Svoboda Bohumil
Geofond Starý Jaromír
Gordic Jiří Pokorný
Holcim (Česko) a.s., člen koncernu Turnovský Liboslav
Holcim (Česko) a.s., člen koncernu Ludvík Martin
Hornická společnost podkrušnohorské oblasti Fraus František
JSP Svoboda Josef
Kámen a písek, spol. s r.o. Veselý Otakar
Kámen a písek, spol. s r.o. Fučík Pavel
Kámen a písek, spol. s r.o. Haviar Pavol
Kámen a písek, spol. s r.o. Hellebrant David
KAMENOLOMY ČR s.r.o. Duda Tomáš
KAMENOLOMY ČR s.r.o. Miklendová Martina
KERAMOST, a.s. Kamarád Bohuslav
LB Minerals, s.r.o. Buvalič Josef
LEGA - INOX, s.r.o. Švoma Martin
LEGA - INOX, s.r.o. Bíža Jan
LIEBHERR - stavební stroje CZ s.r.o. Matuška Valdemar
Lomy Mořina spol. s r.o. Vaculovič Radim
M - Silnice a.s. Pavlíček Jiří
Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta Slobodník Marek
Ministerstvo hospodárstva SK Vilím Dušan
Ministerstvo životního prostředí ČR Česnek Jaroslav
MISOT s.r.o. Licková Gabriela
MISOT s.r.o. Lubomír Mareš
Moravské zemské muzeum Stanislav Houzar
Moravské zemské muzeum Ladislav Hrazdil
MND a.s. Kotásek Pavel
MND a.s. Hudcová Jana
MND a.s. Hrbáčková Marcela
MPO ČR Kavina Pavel
MV ČR Nouza Richard
MŽP ČR Viewegh Jan
MŽP SK Lipovská Monika
MŽP SK Maťová Viera
MŽP SK Beňáková Erika
ND LOR Uničov, a.s. Kraevski Todor
ND LOR Uničov, a.s. Snášel Pavel
OKD, a.s. Novobilský Svatopluk
P-D Refractories CZ Steiner Miroslav
PHOTOMAP s.r.o. Ďurica Miloslav
Písek - Beton a.s. Ďurovec Pius
Právní poradce Luks Josef
PROGRES SERVIS SIBŘINA spol. s r.o. Luhan Miloš
PROGRES SERVIS SIBŘINA spol. s r.o. Mládek Pavel
PSP ENGINEERING a.s. Bureš Miroslav
PSP ENGINEERING a.s. Navrátil Václav
Renomag s.r.o. Cvan Oldřich
Renomag s.r.o. Frolík František
Renomag s.r.o. Frolíková Marie
ROCKTECH, s.r.o. Špirk Jakub
RVS Chodov Jurča Petr
RVS Chodov Dršková Romana
Sandrock, s.r.o. Štandl Stanislav
SKANSKA Tomáš Zavřel
STOMIL CZ s.r.o. Hrabina Miloslav
STROJÍRNY PODZIMEK s.r.o. Kotrba Jiří
STROJÍRNY PODZIMEK s.r.o. Ratkovský František
Střední průmyslová škola kamenická a sochařská Moravec Josef
SZVK Borovská Michaela
SZVK Duda Eduard
SZVK Rákoš Stanislav
SZVK Juhás Pavol
TAMTRON s.r.o. Mareček Jindřich
TAMTRON s.r.o. Klimeš Vít
TECHKON, s.r.o. Šedivý Jaromír
TESAS TOP s.r.o. Hronek Jan
Union ocel Kubínek David
Union ocel Sachr Jaroslav
Union ocel Wildt Michal
Weiss spol.s r.o. Weiss Martin
Zemědělské družstvo Šonov u Broumova Švábová Pavlína
Zemědělské družstvo Šonov u Broumova Simon Miloš
Zkušebna kamene a kameniva Hörbe Miroslav
ZO ČSOP Pozemkový spolek Hády Tichý Lubomír
ZO ČSOP Pozemkový spolek Hády Izák Václav

Fotogalerie

lednice_2010_01
lednice_2010_02
lednice_2010_03
lednice_2010_04
lednice_2010_05
lednice_2010_06
lednice_2010_07
lednice_2010_08
lednice_2010_09
lednice_2010_10
lednice_2010_11
lednice_2010_12
lednice_2010_13
lednice_2010_14
lednice_2010_15
lednice_2010_16
lednice_2010_17
lednice_2010_18
lednice_2010_19
lednice_2010_20
lednice_2010_21
lednice_2010_22
lednice_2010_23
lednice_2010_24
lednice_2010_25
lednice_2010_26
lednice_2010_27
lednice_2010_28
lednice_2010_29
lednice_2010_30
lednice_2010_31
lednice_2010_32
lednice_2010_33
lednice_2010_34
lednice_2010_35
lednice_2010_36
lednice_2010_37
lednice_2010_38
lednice_2010_39
lednice_2010_40
lednice_2010_41
lednice_2010_42
lednice_2010_43
lednice_2010_44
lednice_2010_45
lednice_2010_46
lednice_2010_47
lednice_2010_48
lednice_2010_49
lednice_2010_50
lednice_2010_51
lednice_2010_52
lednice_2010_53
lednice_2010_54
lednice_2010_55
lednice_2010_56
lednice_2010_57
lednice_2010_58
lednice_2010_59
lednice_2010_60
lednice_2010_61
lednice_2010_62
lednice_2010_63
lednice_2010_64
lednice_2010_65
lednice_2010_66
lednice_2010_67
lednice_2010_68
lednice_2010_69
lednice_2010_70
lednice_2010_71
lednice_2010_72
lednice_2010_73
lednice_2010_74
lednice_2010_75
lednice_2010_76
lednice_2010_77

Program

STŘEDA, 24. LISTOPAD 2010
14.00 14.30 Registrace účastníků
14.30 15.00 Zahájení
15.00 15.30 NEPSI - David Póč (Těžební unie) 
15.30 16.00 Bezpečnost práce - Jiří Pavlíček (M-Silnice s.r.o.)
16.00 16.30 Pojištění environmentálních rizik - Denis Vrána (CHARTIS EUROPE S.A.)
16.30 16.45 Přestávka
16.45 17.15 Aktuální česká legislativa - Josef Luks
17.15 17.30 „Novelizace se odborníkům vymkly z rukou" - Gabriela Licková (Misot, s.r.o.)
17.30 18.00 Seznámení s dokumenty pracovní skupiny Evropské surovinové iniciativy
- Petr Rambousek (Česká geologická služba)
18.00 18.30 Diskuze
19.00 Společenský večer (vinný sklep)

ČTVRTEK, 25. LISTOPAD 2010
8.00 8.30 Registrace účastníků
8.30 8.45 Zahájení
8.45 9.00 Aktuální legislativa Slovenské republiky - Monika Lipovská (Ministerstvo životného prostredia SR)
9.00 9.30 Problematika těžební činnosti v oblasti NATURA 2000 - David Póč (Těžební unie)
9.30 10.00 Možnosti získání dotací z Operačního programu životní prostředí: 2.1 Zlepšení kvality ovzduší a 2.2 Omezování emisí
- Jiří Pavlíček (M-Silnice s.r.o.)
10.00 10.30 Přestávka
10.30 11.00 Vodní koridor Dunaj-Odra-Labe - Jan Kareis (Vodní cesty a.s.)
11.00 11.30 Financování vodních cest včera a dnes - Petr Forman
11.10 12.00 Diskuze
12.00 14.00 Oběd
14.00 14.30 Letecké měřické snímkování zaměřené na tvorbu důlních map a mapování v rámci protipovodňových opatření
- Marcel Janoš (Argus Geo Systém, s.r.o.)
14.30 15.10 Prezentace nových a stávajících členů Těžební unie:
14.30
RENOMAG s.r.o.
14.40
LEGA-INOX s.r.o.
14.50
PROGRES SERVIS SIBŘINA spol. s r.o.
15.00
TESAS TOP s.r.o.
15.10 15.25 Novinky z MPO ČR - Pavel Kavina (MPO ČR)
15.25 15.55 Možnosti využití těžby štěrkopísku jako protipovodňových opatření
- Petr Rambousek (Česká geologická služba), J. Godany (Česká geologická služba), P. Bohdalek
15.55 16.15 Diskuze
16.30 19.00 Sportovní podvečer
- závod v jízdě na Segwayích
- simulátor boxu
19.30
Společenský večer
- degustace vín
- cimbálová muzika
- slavnostní vyhlášení vítěze soutěže Zelené technologie
- vše v předmikulášské atmosféře 

PÁTEK, 26. LISTOPAD 2010
8.30 12.00 Exkurze „S Čertem a Andělem za černým zlatem"
- středisko Poštorná (těžba ropy a plynu) a Muzeum naftového dobývání a geologie v Hodoníně
 

Partneři