toggle
toggle

Podzimní Setkání těžařů 2016

Email Print PDF

Podzimní Setkání těžařů se uskutečnilo v Táboře, v termínu 2.- 4. listopadu 2016.

V příjemném prostředí hotelu Palcát se ve středu v odpoledních hodinách sešla legislativní komise TU.
Čtvrtek byl od rána vyhrazen konferenčnímu programu, ve kterém jsme se mimo jiné zaměřili na zákon 86/2016 Sb., EIA ve stavebním zákoně, na biodiverzitu, bezpečnost nebo evropskou legislativu. Poté proběhl společenský večer v asijském stylu.

Na pátek byly připraveny dvě exkurze - historické táborské podzemí a výlet so nedalekého kamenolomu Slapy.

Program

STŘEDA, 2. LISTOPAD 2016
13.00 14.00 Oběd
14.00 15.30 Představenstvo Těžební unie
15.30 17.00 Legislativní komise Těžební unie
19.00 Večeře

ČTVRTEK, 3. LISTOPAD 2016
8.30 9.00 Registrace účastníků
9.00 9.15 Přivítání spřátelených organizací a významných hostů
9.15 9.35 Novinky z oblasti BOZP - Jiří Pavlíček (M-Silnice)
9.35 9.55 Legislativní aktuality druhého pololetí 2016 - Vítězslav Urbanec (ČBÚ)
9.55 10.15 Novinky v legislativě EIA a možné dopady na těžební průmysl - Lukáš Záruba (MŽP)
10.15 10.35 Aktuální novely hlukové legislativy ve vztahu k záměrům těžby a EIA - Daniel Bubák (G E T s.r.o.)
10.35 10.45 Diskuze
10.45 11.00 Přestávka
11.00 11.40
Představení nových a stávajících členů TU
  • Epass, s.r.o.
  • pewag Czech s.r.o.
  • TAMTRON, s.r.o.
  • SEW-EURODRIVE, s.r.o.
11.40 12.00 Pořizování územně plánovací dokumentace a její úskalí pro těžební organizace - Michaela Vachtlová (ČBÚ)
12.00 12.20 Aktuální praxe při povolování důlních děl a staveb v dobývacích prostorech - Mario Petrů (G E T s.r.o.)
12.20 12.40 Aktuálně ZPF - Helena Bendová (MŽP)
12.40 13.00 Diskuze
13.00 14.00 Oběd
14.00 14.40

Představení nových a stávajících členů TU

  • Achenbach CZ – Novinky v krytování 2016
  • TATRA Trucks
  • RVS Chodov, s.r.o.
14.40 14.55 Monitoring, vyhodnocení a reportování spotřeb energií (systém IEM) jako možná cesta k úsporám - Jan Fibír (SIDAT, spol. s r.o.)
14.55 15.15 Evropská legislativa - David Póč (Těžební unie)
Implementace Rámcové směrnice o vodách (WFD) na podmínky ČRMarek Maťa (DHI a.s.)
15.15 15.25 Trhy Tichomořské aliance – aktuální příležitosti pro české firmy v oblasti důlního průmyslu - Šárka Stegbauerová (ČESTA Smíšená obchodní komora Česko-tichomořská aliance)
15.25 15.45 Zahraniční obchod s nerostnými surovinami - Pavel Kavina (MPO)
15.45 16.00 Diskuze
16.00 16.20 Přestávka
16.20 16.40 Příklady rekultivací ve světě - Renata Eisenvortová (Severní energetická a.s.)
16.40 17.10 Rekultivace metodami přírodě blízké obnovy - Jan Frouz (KU, PřF, Ústav pro životní prostředí)
17.00 17.20 Kovy v mobilních telefonech - Jan Cempírek (MU, Přírodovědecká fakulta, ÚGV)
17.10 17.40 Biodiverzita starých těžeben - Anna Lepšová, Ivo Přikryl (ENKI, o.p.s.)
17.40 18.00 Začlenění odvalu Eliška do sanovaného území Dobývacího prostoru Žacléř - Karel Novotný (Gemec-Union a.s.)
18.00 18.20 Diskuze
19.00 Večeře s diskuzí, Slavnostní vyhlašení vysledků soutěže Zelený most

PÁTEK, 4. LISTOPAD 2016
9.30 12.00 Exkurze - Kamenolom Slapy nebo Táborské historické podzemí

Seznam účastníků

Jméno Firma
Adamec Zdeněk Gemec - Union a.s.
Bálint Vladimír Slovenské združenie výrobcov kameniva
Beck Jakub Euro SITEX s.r.o.
Bendová Helena Ministerstvo životního prostředí
Beran Stanislav Českomoravský cement, a.s.
Beránek Tomáš Severočeské doly a.s.
Botková Kamila Českomoravský šterk, a.s.
Brázda Zdeněk Sdružení hornických a hutnických spolků
Brož Petr EUROVIA Kamenolomy, a.s.
Bubák Daniel G E T s.r.o.
Bubníková Olga GEOMET s.r.o.
Bureš Dan Keestrack drviče+triediče s.r.o.
Bureš Miroslav PSP Engineering, a.s.
Buvalič Josef LB MINERALS, s.r.o.
Čermáková Naděžda Severočeské doly a.s.
Duda Eduard Slovenské združenie výrobcov kameniva
Duda František LOMY MOŘINA spol. s r.o.
Dvořák Karel Kámen a písek s.r.o.
Dvořák Tomáš Kámen a písek s.r.o.
Dvořáková Marie Kámen a písek s.r.o.
Eisenvortová Renata Severní energetická a.s.
Fiala Pavel LB MINERALS, s.r.o.
Fibír Jan SIDAT, spol. s r.o.
Fojtů Stanislav CEMEX Sand, k. s.
Fraus František Hornická společnost podkrušnohorské oblasti
Frouz Jan Univerzita Karlova, PřF, Ústav pro životní prostředí
Fučík Pavel Kámen a písek s.r.o.
Fuxa Josef EPASS s.r.o.
Harák Luboš RENOMAG spol. s r.o.
Havlůj David ROST Group s.r.o.
Hejhálková Helena Časopis Těžební technika
Herman Jakub Euro SITEX s.r.o.
Honkýš Petr Báňský inženýring Olomouc, spol. s r.o.
Horák Lukáš Davon s.r.o.
Hörbe Miroslav Zkušebna kamene a kameniva s.r.o.
Hranička Ivan EUROVIA Kamenolomy, a.s.
Chotěbor Pavel Ministerstvo životního prostředí
Jakubec Jaroslav Kámen a písek s.r.o.
Janata Jan EPASS s.r.o.
Jaroš Antonín Ascendum Stavební stroje Czech s.r.o.
Jurča Petr RVS Chodov, s.r.o.
Juzik Petr Štěrkovny Olomouc a.s.
Kadúch Jan EUROVIA Kamenolomy, a.s.
Kánský Miloš Atlas Copco s.r.o.
Kavina Pavel Ministerstvo průmyslu a obchodu
Klimeš Pavel Českomoravský štěrk, a.s.
Klimeš Vít Tamtron s.r.o.
Koller Petr RENOMAG spol. s r.o.
Koníčková Šárka Těžební unie
Konopáč Miroslav Kámen a písek s.r.o.
Koranda Rudolf KERAMOST, a.s.
Koša Radoslav METALPORT s.r.o.
Kotrba Jiří Strojírny Podzimek, s.r.o.
Kotrčka Stanislav Metrostav, a.s.
Kraevski Todor ND LOR Uničov, a.s.
Krček Libor MAGOTTEAUX
Křivánek Libor KARETA s.r.o.
Kubišta David Liebherr Stavební stroje CZ s.r.o.
Kucej-Gimen Antonín RENOMAG spol. s r.o.
Lenfeld Martin pewag Czech s.r.o.
Lepšová Anna ENKI, o.p.s.
Livora Václav KERACLAY, a.s.
Lorek Karel Českomoravský šterk, a.s.
Ludvík Martin Zkušebna kamene a kameniva s.r.o.
Lukačevič Ivan SEW-EURODRIVE CZ s.r.o.
Mareček Jindřich Tamtron s.r.o.
Mareš David MT Legal s.r.o., advokátní kancelář
Maťa Marek DHI a.s.
Měchurová Veronika Euro SITEX s.r.o.
Mošna Jakub EPASS s.r.o.
Navrátil Václav PSP Engineering, a.s.
Netoušek Martin Českomoravský šterk, a.s.
Nohavicová Hana Tenzováhy s.r.o.
Nouza Richard Ministerstvo průmyslu a obchodu
Novotný Karel Gemec - Union a.s.
Ozábal Michal SEW-EURODRIVE CZ s.r.o.
Pálenský Radek Ascendum Stavební stroje Czech s.r.o.
Palma Aleš Noen, a.s.
Pavlíček Jiří M - Silnice a.s.
Pechar Tomáš G E T s.r.o.
Petrů Mário G E T s.r.o.
Póč David Těžební unie
Polišenský Vlastimil Českomoravský šterk, a.s.
Praženková Monika Těžební unie
Prejzková Jana AUSTRO Baumaschinen, s.r.o.
Princ Václav Reno Šumava a.s.
Přikryl Ivo ENKI, o.p.s.
Rajchl Michal Gemec - Union a.s.
Riegelová Barbora Řetězárna a.s.
Rost David ROST Group s.r.o.
Rylko Jan Motor-Gear a.s.
Salamánek Michal ACHENBACH-CZ, s.r.o.
Shrbená Jitka Časopis Těžební technika
Schneider Roman Štěrkovny Olomouc a.s.
Simon Miloš Zemědělské družstvo Šonov u Broumova
Slobodník Marek Masarykova univerzita, PřF, Ústav geologických věd
Stárka Luboš Agentura ochrany přírody a krajiny ČR
Stegbauerová Šárka ČESTA Smíšená obchodní komora Česko-tichom.
Stoklas Daniel AUSTRO Baumaschinen, s.r.o.
Suk Radek TATRA TRUCKS a.s.
Szelcsányi Alexandr M-TECHNIK s.r.o.
Šandová Milena Těžební unie
Šebek Petr EUROVIA Kamenolomy, a.s.
Šebor Jan CB Destrukce s.r.o.
Šimáčková Marcela Severočeské doly a.s.
Škaloud Tomáš ROST Group s.r.o.
Štádler Josef DIAMO, s.p., o.z. Těžba a úprava uranu
Šťovíčková Jaroslava Hornická společnost podkrušnohorské oblasti
Štrof Pavel DHI a.s.
Trubač Vlastimil TRANSROLL-CZ, a.s.
Turnovská Radka CEMEX Sand, k. s.
Turnovský Liboslav Závodní lom
Urbanec Vítězslav Český báňský úřad
Vágnerová Gabriela KERAKAOLIN, a.s.
Vachtlová Michaela Český báňský úřad
Vachuška Jan Kamenolomy ČR
Valenta Jiří Tenzováhy s.r.o.
Vaněk Luboš PERMON s.r.o.
Vaněk Lukáš M - Silnice a.s.
Vavruška Otakar VŠB-TU Ostrava
Verner Václav ROST Group s.r.o.
Veselý Otakar Kámen a písek s.r.o.
Virgovič Michal TRANSROLL-CZ, a.s.
Vymazal Oldřich ND LOR Uničov, a.s.
Vyskok Jozef Českomoravský šterk, a.s.
Weiss Martin WEISS spol. s r.o.
Zachovalová Kateřina Těžební unie
Záruba Lukáš Ministerstvo životního prostředí
Zbranek Petr Řetězárna a.s.

Prezentace ze setkání

Jiří Pavlíček (M-Silnice)
 Novinky z oblasti BOZP
Lukáš Záruba (MŽP)
 Novinky v legislativě EIA a možné dopady na těžební průmysl
Daniel Bubák (G E T s.r.o.)
 Aktuální novely hlukové legislativy ve vztahu k záměrům těžby a EIA
Michaela Vachtlová (ČBÚ)
 Pořizování územně plánovací dokumentace a její úskalí pro těžební organizace
Mario Petrů (G E T s.r.o.)
 Aktuální praxe při povolování důlních děl a staveb v dobývacích prostorech
Helena Bendová (MŽP)
 Aktuálně ZPF
Jan Fibír (SIDAT, spol. s r.o.)
 Monitoring, vyhodnocení a reportování spotřeb energií (systém IEM) jako možná cesta k úsporám
David Póč (Těžební unie)
 Evropská legislativa
Marek Maťa (DHI a.s.)
 Implementace Rámcové směrnice o vodách (WFD) na podmínky ČR
Šárka Stegbauerová (ČESTA Smíšená obchodní komora Česko-tichomořská aliance)
 Trhy Tichomořské aliance – aktuální příležitosti pro české firmy v oblasti důlního průmyslu
Pavel Kavina (MPO)
 Zahraniční obchod s nerostnými surovinami
Renata Eisenvortová (Severní energetická a.s.)
 Příklady rekultivací ve světě
Jan Frouz (KU, PřF, Ústav pro životní prostředí)
 Rekultivace metodami přírodě blízké obnovy
Anna Lepšová, Ivo Přikryl (ENKI, o.p.s.)
 Biodiverzita starých těžeben
Karel Novotný (Gemec-Union a.s.)
 Začlenění odvalu Eliška do sanovaného území Dobývacího prostoru Žacléř
Firemí prezentace
 Epass, s.r.o.
 pewag Czech s.r.o.
 Regulace - Váhy - Systémy, spol. s r. o.
 SEW Eurodrive CZ, s.r.o.
 Tatra Trucks

Fotogalerie

Zahájení konfer...
Novinky z oblas...
Novinky v legis...
Účastníci Setká...
Aktuální novely...
Účastníci Setká...
Účastníci Setká...
Legislativní ak...
Epass s.r.o. - ...
Martin Lenfeld ...
Pořizování územ...
Aktuální praxe ...
Aktuálně ZPF - ...
RVS Chodov s.r....
Monitoring, vyh...
Evropská legisl...
Implementace Rá...
Účastníci Setká...
Trhy Tichomořsk...
Zahraniční obch...
Příklady rekult...
Projekty přihlá...
Vyhlášení výsle...
Předávání cen Z...
Vyhlášení výsle...
Radost z výhry
Asijský raut př...
Otevření asijsk...
...a jejími asi...
Milý číšník roz...
Páteční exkurze...
Poutavý výklad ...
Úchvatná panora...
Účastníci páteč...
Účastníci páteč...
Pohled na techn...
Prohlídka Kamen...
U drtiče
Pevná obuv neby...
Účastníci páteč...
Účastníci páteč...
Druhá skupina p...

 

Partneři