toggle
toggle
The News

Těžební unie vítá ve svých řadách nového člena - Mands International s.r.o.

Email Print PDF

Společnost Mands Int. byla založena před 20 lety s cílem se prosadit jako poskytovatel výrobků a služeb ve stavebnictví, těžařství a zemědělství jako spolehlivý dodavatel pneumatik pro velké stavební společnosti, lomy, pískovny, betonárny, zemědělce a dovozce zemědělské techniky.

Díky zkušenostem a znalostem v oboru spolupracuje Mands s nejvýznamnějšími výrobci těchto druhů pneumatik s tím, že nabízí široké portfolio všech cenových úrovní.

Svým zákazníkům nabízí pro nakladače a dampery prémiovou značku Michelin, kterou doplňují značky Techking a Triangle a pokud zákazníkovi záleží na tom, jak co nejvíce zhodnotit vložené peníze do drahých nových prémiových EM pneumatik, nabízí Mands také protektorované EM pneumatiky značky Kal Tire.

Mands se tedy umí postarat o vaše pneumatiky tak, že si vyberete buď novou podle vašich preferencí a podmínek provozu nebo protektorovanou. U pneumatik Kal Tire, Mands garantuje 80% motohodin nové EM pneumatiky prémiového výrobce za cenu podobnou budgetové pneumatice. Takto se Mands umí postarat o prodloužení života pneumatiky a dosáhnout tak 3-násobného života pneumatiky.

Samozřejmostí je montáž pneumatik přímo na místě zákazníka a komplexní poprodejní servis s tím, že Mands se postará i o ekologickou likvidaci EM pneumatik, takže se zákazník nemusí vůbec starat o své pneumatiky od pořízení až do konce jejího života.

 

TENZOVÁHY, s.r.o. – sofistikované systémy vážení pro dopravu a průmysl

Email Print PDF

Správně určená hmotnost vstupních surovin i výstupních produktů přímo ovlivňuje efektivitu hospodaření každého podniku. Váhy jsou dnes tedy často součástí komplexního systému monitorujícího pohyb materiálu.

Společnost TENZOVÁHY s.r.o. je již 25 let dodavatelem širokého spektra vážních systémů pro oblast těžby surovin, stavebnictví, dopravy, spedice, logistiky, průmyslu i státní správy. Má na svém kontě stovky úspěšných instalací v ČR i zahraničí. Její produkty splňují národní i mezinárodní standardy platné v EU včetně mezinárodních doporučení OIML či ASTM.

(Pozn.: OIML – Mezinárodní organizace pro legální metrologii zejména v Evropě, ASTM – Mezinárodní normalizační organizace pro americký kontinent)

Kromě dodávek společnost poskytuje služby vážení, servisu a kalibrace. Se svými zákazníky aktivně spolupracuje od prvního dotazu až po závěrečný servis. Každému kroku je věnována speciální pozornost, kvalita je hlavním cílem. Vedle dodávek na klíč kooperuje i s autorizovanými společnostmi – tzv. integrátory.

Proč je vážení vozidel čím dál více důležité?

Kontrolní vážení - původní představa zpoplatnění nově budovaných dálnic na začátku 90. let v ČR byla postavena na tzv. tuno-kilometrech, kde by provozovatel přepravy platil "daň" přesně dle stupně naložení svých vozidel. Spravedlivě by tak byl zpoplatněn ten, kdo silniční síť nejvíce poškozuje, tedy přetížená nákladní vozidla a zahraniční kamiony využívající naši silniční síť jen pro levný tranzit. Stát má zájem nejen zvyšovat bezpečnost provozu na silnicích, ale také chránit svůj majetek. Zavedení plošného zjišťování přetížení u vozidel se stává čím dál více společným tématem pro tranzitní země Evropy.

Proč tedy nebýt připraven a nevyužít možnost vlastního převažování před zahájením přepravy zboží - a to certifikovaným zařízením?

Přesnější logistika v přepravě - provozovatelé těžebních nebo stavebních provozů či logistických center začínají kalkulovat své náklady a výnosy čím dál přesněji. Přeložené či přetížené vozidlo nejen snižuje bezpečnost v dopravě či trvanlivost vozovky při jeho převozu, ale také komplikuje ekonomickou situaci provozovatele. Říká se, že čas jsou peníze. Počítá s každou vteřinou. Fronta, která se vytváří před vjezdem nebo na výjezdu z areálu, vytváří úzké hrdlo v propustnosti provozu, což nutí jejich provozovatele či investory uvažovat o efektivním řešení. Je velice pravděpodobné, že zde nepomohou ani statické, tzv. mostové váhy. Proto je užitečné mluvit o tzv. "přejezdových" či stacionárních dynamických (WIM) vahách. Ty se tak postupně stávají součástí komplexního systému monitorujícího pohyb materiálu v podniku.

(Pozn.: WIM – Weighing in Motion – Vážení za jízdy)

Stacionární dynamické váhy pro vážení vozidel za jízdy (WIM) jsou doslova revoluční změnou ve způsobu vážení nákladu. Jejich výraznou předností je tzv. nápravové vážení, což znamená, že vedle celkové hmotnosti či přetížení vozidla je zjišťována také struktura tohoto přetížení. Svoje využití nacházejí především díky vysoké propustnosti (váží vozidla během jízdy) a automatické funkci, kdy celý proces vážení včetně zasílání údajů do centrálního informačního systému společnosti může probíhat bez přítomnosti obsluhy.

Přejezdové či dynamické váhy společnosti TENZOVÁHY poskytují v reálném čase dispečerovi centra nejen informaci o okamžité hmotnosti vozidla, ale také veškerá data o jejich provozu včetně statistik, trendů a případných extrémních odchylek při vážení. Komfortní software umožňuje vedle přehledné evidence vozidel, materiálů a dopravců i generování faktur, bilancí a exportu dat do návazných informačních systémů podniku. To zpětně slouží k dalšímu plánování a optimalizaci provozu. Váhy jsou vyráběny s důrazem na vysokou kvalitu provedení a trvanlivost, jsou certifikovány pro obchodní i kontrolní vážení. Kvalitní tenzometrické snímače jsou dostatečně naddimenzovány, aby s rezervou zvládaly i přetížené nápravy vozidel a dynamické rázy, které při vážení vznikají. Samozřejmostí je činnost v celoročním režimu. K automatickému provozu přispívají i pomocná zařízení - závory, semafory, kamery, terminály pro bezobslužný provoz, automatické čtení dopravních značek atd.

Kontakt: Ing. Jiří Čermák, obchodní ředitel, TENZOVÁHY, s.r.o., CLOAKING , tel: 730 167 153, www.tenzovahy.cz

 

OC Engineering, s.r.o. je novým členem Těžební unie

Email Print PDF

Společnost OC Engineering, s.r.o. vznikla jako obchodně-výrobní společnost se zaměřením na opravy, servis a dodávky náhradních dílů pro stavební stroje a zařízení.

Skladba firemních zákazníků je od malých stavebních firem a živnostníků se zaměřením na výkopové práce, přes střední a velké firmy, působící v různých oblastech stavební, lesní a zemědělské výroby, až k velkým i nadnárodním společnostem, které realizují velké zakázky, případně provozují těžbu nerostů v lomech, pískovnách a jiných, více, či méně náročných provozech a zařízeních.

Ve společnosti OC Engineering, s.r.o. pracují lidé, kteří mají bohaté zkušenosti z oblasti náhradních dílů, oprav a servisu stavebních strojů i přídavných zařízení. Při dodávce jednotlivých dílů a komponentů spolupracují se špičkovými firmami jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Společnost dodává jak díly té nejvyšší kvality, tak i varianty ekonomicky výhodné, ale umí také levné a funkční produkty, které jsou cenově nejvýhodnější. OC Engineering poskytuje bezplatnou poradenskou činnost, kterou díky 20-ti leté praxi jistě uvítáte a rádi využijete.

Prioritou firmy OC Engineering, s.r.o. je najít pro zákazníky v každém okamžiku to nejlepší řešení, v porovnání cena – výkon, které daná situace nabízí. Tímto způsobem nabízí OC Engineering zákazníkům cílené optimální a efektivní řešení jejich požadavků přímo na míru.

 

Novým členem Těžební unie se stala firma ROST group s.r.o.

Email Print PDF

Firma ROST group s.r.o. se specializuje na průmyslové pogumování a komplexní služby v oblasti pásové dopravy. Jejich dlouholeté zkušenosti v oboru zaručují zákazníkům vysokou kvalitu a spolehlivost u všech projektů, ke kterým přistupují vždy individuálně. Není tedy od věci že jejich hlavní prioritou je vždy spokojený zákazník.

  Firma Rost group s.r.o. zajistí:
 • Komplexní služby v oblasti pásové dopravy
 • Dodávku a montáž stěračů dopravních pásů
 • Průmyslové pogumování
 • Servis, poradenství a inspekce
 • Konstrukce, výroba a montáž technologických celků

Více na: www.rostgroup.cz

 

Novým členem Těžební unie se stala firma ROST group s.r.o.

Email Print PDF

Firma ROST group s.r.o. se specializuje na průmyslové pogumování a komplexní služby v oblasti pásové dopravy. Jejich dlouholeté zkušenosti v oboru zaručují zákazníkům vysokou kvalitu a spolehlivost u všech projektů, ke kterým přistupují vždy individuálně. Není tedy od věci že jejich hlavní prioritou je vždy spokojený zákazník.

Firma Rost group s.r.o. zajistí:

 • Komplexní služby v oblasti pásové dopravy
 • Průmyslové pogumování
 • Servis, poradenství a inspekce
 • Konstrukce, výroba a montáž
 

Automobilka TATRA TRUCKS a.s. je novým členem Těžební unie

Email Print PDF

Kopřivnická automobilka, známá pod značkou TATRA, se řadí mezi nejstarší automobilky světa a svou více než 120letou nepřetržitou činností značným způsobem ovlivnila automobilový průmysl nejen v České republice, ale i zahraničí. Od března 2013 je společnost TATRA TRUCKS ve vlastnictví českých akcionářů a úspěšně prošla restrukturalizačním procesem a expanduje na nové trhy.

TATRA TRUCKS a.s. úzce spolupracuje se společnostmi skupiny CZECHOSLOVAK GROUP. Dohromady tak vytváří více než 3000 pracovních míst a výnosy ve výši 12 mld. Kč (2014).

TATRA TRUCKS a.s. má dceřinou společnost TATRA Metalurgie. Nosným výrobním programem jsou těžká nákladní plněpohonná vozidla a automobily do terénu a pro kombinovanou přepravu terén-silnice, které jsou v rámci zvyšujících se zákaznických požadavků neustále zdokonalovány. Významnou výhodou společnosti TATRA TRUCKS a.s., nejen v oblasti vývojových, ale rovněž výrobních kapacit, je vysoká úroveň lidského potenciálu.

Nákladní vozidla se značkou TATRA jsou založena především na tatrovácké koncepci automobilu, kterou se doposud nepodařilo nikomu úspěšně napodobit. Těžká nákladní vozidla z Kopřivnice jsou pověstná díky své průchodivosti nejtěžšími terény v extrémních klimatických podmínkách, vysoké spolehlivosti a vynikajícím užitným vlastnostem. TATRA se přizpůsobí třeskutým mrazům i abnormálně vysokým pouštním teplotám.

Dnešní nabídka vozidel TATRA

Současná škála nákladních vozidel vychází maximálně vstříc svým zákazníkům. Civilní produkci reprezentují zejména vozidla řady TATRA PHOENIX, speciální a vojenskou produkci představují obchodní řady TATRA FORCE a TATRA TACTIC.

 

Mezi významná obchodní teritoria společnosti patří již tradičně Rusko, bývalé země SNS, Izrael, Indie, země Arabského poloostrova, Austrálie a Evropa. Na domácím trhu (Česká republika, Slovensko), kde mezi zákazníky dominuje Armáda ČR, Hasičský záchranný sbor ČR, Ozbrojené síly SR z komerčních zákazníků pak např. Revitrans a.s. (dříve SD - Autodoprava) nebo Lesy Slovenské republiky.
Mezi významná obchodní teritoria společnosti patří již tradičně Rusko, bývalé země SNS, Izrael, Indie, země Arabského poloostrova, Austrálie a Evropa. Na domácím trhu (Česká republika, Slovensko), kde mezi zákazníky dominuje Armáda ČR, Hasičský záchranný sbor ČR, Ozbrojené síly SR z komerčních zákazníků pak např. Revitrans a.s. (dříve SD - Autodoprava) nebo Lesy Slovenské republiky.

 

Vynikající jízdní vlastnosti a mnohé technické a konstrukční novinky vozidel TATRA jsou již léta ověřovány na trasách dálkových soutěží. Nejvýznamnějších úspěchů dosáhly posádky s vozidly TATRA ve známé Rallye Dakar.

 

Společnost KMK Granit a.s. rozšířila řady členů Těžební unie

Email Print PDF

Ložisko albiticko-aplitické žuly, která slouží jako živcová surovina, bylo v Krásně objeveno až v 60. letech 20. století při geologickém mapování oblasti. Z historického pohledu se tak jedná o nejmladší objevenou a těženou surovinu v revíru. Z hlediska objemu zásob, perspektivy zpracování a využití v průmyslu jde určitě o surovinu budoucnosti. Toto ložisko se pro těžbu otevřelo lomem těženým Rudnými doly Příbram, závodem Stannum, Horní Slavkov, od roku 1967 do roku 1992. V rámci útlumu těžby rudného hornictví a probíhající privatizace byl tento ztrátový provoz nabídnut k prodeji. Na lokalitě tak převzala pomyslný štafetový kolík těžby v revíru nová, samostatná společnost. Společnost KMK GRANIT byla založena 5. listopadu 1992. Následně získala dobývací prostor a dobývací práva k těžbě sodno-draselných až draselno-sodných živců.

Od svého vzniku je společnost zaměřena především na těžbu a zpracování nerostů a na činnosti s těžbou a zpracováním nerostů související. Během svého období prací na ložisku provedla KMK GRANIT výměnu výrobního zařízení a jeho modernizaci. V současnosti je hlavním výrobkem FKS 0-5. Jde o živcovou surovinu, určenou k využití zejména v keramickém průmyslu, ve sklárnách, porcelánkách, ale i jinde. Rovněž se velmi výrazně rozšířil okruh zákazníků a materiál se rovněž exportuje, v současné době zejména do Polska a Německa. K 30.8.2006 byla KMK GRANIT, spol. s r.o. transformována na akciovou společnost.

Více na: www.kmkgranit.cz

 

Nová posila Těžební unie

Email Print PDF

Těžební unie rozšířila své řady o novou kolegyni Mgr. Šárku Koníčkovou. Její hlavní činností bude pomoc s organizací veletrhu, komunikace s obchodními a mediálními partnery společnosti a redaktorská činnost (tvorba katalogu vystavovatelů EXPO Mokrá).

Kontakt:
Mgr. Šárka Koníčková - administrativa, redakce
CLOAKING
+420 602 226 305

 

Změna tel. čísla

Email Print PDF

Z nedopatření operátora/správy kancelářské budovy, došlo k přečíslování naší pevné linky.

Místo +420 545 193 411 ja číslo naší pevné linky nyní +420 545 553 411

   
<< Start < Prev 1 2 3 4 Next > End >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Partneři