Jarní Setkání těžařů 2018

Jarní Setkání těžařů se uskutečnilo v Mikulově, v hotelu Galant, v termínu 14.-16 března 2018.

Středeční program byl zahájen legislativní komisí a valnou hromadou TU, na níž zástupci členů Těžební unie zvolili nové představenstvo a členy revizní a kontrolní komise. Čtvrteční den byl vyhrazen konferenčnímu programu, během kterého nás přednášející seznámili s aktuálními informacemi z ČBÚ, EIA, evropské legislativy, surovinové politiky a životního prostředí. V sále byla po celou dobu konference ke zhlédnutí výstava netradičních minerálů, tzv. „Přírodní skla“, kterou připravili pracovníci Moravského zemského muzea v Brně. Konfereční dny byly zpříjemněny společenskými večery s prohlídkou minipivovaru a ochutnávkou místního piva nebo degustací vín ve vinném sklepě s cimbálovou muzikou. Na závěr celé konference se v pátek uskutečnila exkurze do nedaleké Dietrichsteinské hrobky.

Program

Středa, 14. Března 2018

11.0012.30Představenstvo Těžební unie
13.0014.00Oběd
14.0015.00Legislativní komise Těžební unie
15.0017.00Valná hromada
18.30  Večeře

Čtvrtek, 15. Března 2018

8.309.00Registrace účastníků
9.009.15Přivítání spřátelených organizací a významných hostů
9.159.30Aktuality z Evropské legislativy – David Póč (Těžební unie)
9.309.45Aktuality z NEPSI – David Póč (Těžební unie)
9.4510.00Platforma pro transformaci uhelných regionů – Renata Eisenvortová (Seven Energy s.r.o.)
10.0010.15Aktuální informace tvorby BREF „Nakládání s těžebními odpady” – Hana Lorencová (Coal Services a.s.), Marcela Blahutová (MPO)
10.1510.30Aktuální téma ČBÚ – Vítězslav Urbanec (Český báňský úřad)
10.3010.45Diskuze
10.4511.05Přestávka
11.0511.35Představení nových a stávajících členů TU Státní zkušebna strojů a.s. pewag Czech s.r.o. UAVONIC CZ s.r.o.
11.3511.55Platnost stávajících stanovisek EIA po novele zákona o posuzování vlivů na životní prostředí – Daniel Bubák (GET s.r.o.)
11.5512.15Omezení těžby na 20 let – Mario Petrů (GET s.r.o.)
12.1512.30Nařízení vlády 401/2015 – podmínky vypouštění odpadních vod z průmyslu, vč. odvětví těžby – Lukáš Záruba, Evžen Zavadil (MŽP)
12.3012.45Využití geotermální energie ve smyslu horního zákona a vlivy těchto zařízení – Mario Petrů (GET s.r.o.)
12.4513.00Diskuze
13.0014.00Oběd
14.0014.30Představení nových a stávajících členů TU CleverMaps a.s. – Jak chytře na katastr a daně Euromines – METS 2018 Glendale s.r.o. – Dotační programy pro těžební průmysl
14.3015.00Kritické suroviny EU – Jaromír Starý (Česká geologická služba)
15.0015.20Potenciální zdroje lithia na území ČR – Jaromír Starý (Česká geologická služba)
15.2015.40Aktualizace a doplnění o další provozy Katalogu přírodního kameniva – Josef Godány, Petr Rambousek (Česká geologická služba)
15.4015.55Diskuze
15.5516.15Přestávka
16.1516.35Rekultivace a jejich možné úpravy z pohledu zákona o OZPF – Milan Boukal (Krajský úřad Pardubice, OŽPZ)
16.3516.50Aktuální otázky surovinové politiky – Pavel Kavina a Richard Nouza (MPO)
16.5017.05Praxe těžebních záměrů v Myanmaru – Daniel Bubák, Mario Petrů (GET s.r.o.)
17.0517.25Tradiční vápenictví v rumunském Banátu – Dalibor Všianský (Masarykova univerzita, PřF, ÚGV)
17.2517.40Diskuze
19.00  Neformální večeře s diskuzí

Pátek, 16. Března 2018

9.0011.00Exkurze

Seznam účastníků

JménoFirma
Adamec ZdeněkGemec – Union a.s.
Aron LubomírGEKON spol. s r.o.
Beránek TomášSeveročeské doly a.s.
Blahutová MarcelaMinisterstvo průmyslu a obchodu
Boukal MilanKrajský úřad Pardubice, OŽPZ
Brothánek JanČeský báňský úřad – OBÚ v Brně
Brož PetrEurovia Kamenolomy a.s.
Bubák DanielGET s.r.o.
Buvalič JosefLB MINERALS s.r.o.
Čermáková NaděždaSeveročeské doly a.s.
Donocik RomanČeskomoravský cement a.s.
Dorazil VáclavDIAMO, s.p.
Eisenvortová RenataSeven Energy s.r.o.
Ekert VladimírDIAMO, s.p.,o.z.Těžba a úprava uranu
Fiala PavelLB MINERALS s.r.o.
Fojtů StanislavCEMEX Sand k.s.
Fraus FrantišekHornická spol. podkrušnohorské oblasti
Godány JosefČeská geologická služba
Harák LubošRenomag spol. s r.o.
Hörbe MiroslavZkušebna kamene a kameniva s.r.o.
Houzar StanislavMoravské zemské muzeum, Brno
Hrazdil VladimírMoravské zemské muzeum, Brno
Chudobová PetraAdvokátní kancelář Růžička & Knopp
Jaroš VladimírGemec – Union a.s.
Jelínek PetrDIAMO, s.p., o.z. ODRA
Jeřábek ZbyněkStátní zkušebna strojů a.s.
Kadlecová KateřinaGlendale s.r.o.
Kadúch JanEurovia Kamenolomy a.s.
Kalcovská EvaCARACAL MACHINES s.r.o.
Kavina PavelMinisterstvo průmyslu a obchodu
Klimeš PavelČeskomoravský štěrk a.s.
Kminiak JánSlovenské združenie výrobcov kameniva
Kohout PetrEpiroc Czech Republic s.r.o.
Kolář PavelDIAMO s.p.
Kolář PetrSeveročeské doly a.s.
Kolčář JosefČeskomoravský štěrk a.s.
Koller PetrRenomag spol. s r.o.
Koníčková ŠárkaTěžební unie
Koša RadoslavMETALPORT s.r.o.
Kotrba JiříStrojírny Podzimek, s.r.o.
Kováč ĽudovítSlovenské združenie výrobcov kameniva
Kraevski TodorND LOR Uničov a.s.
Kubernát OndřejSEW-EURODRIVE CZ s.r.o.
Kubišta DavidLiebherr – Stavební stroje CZ s.r.o.
Kubový KarelCEMEX Sand k.s.
Kucej-Gimen AntonínRenomag spol. s r.o.
Lenfeld Martinpewag Czech s.r.o.
Lex RadimLomy Mořina spol. s r.o.
Livora VáclavKERACLAY a.s.
Lorek KarelČeskomoravský štěrk a.s.
Lorencová HanaCoal Services a.s.
Lukačevič IvanSEW-EURODRIVE CZ s.r.o.
Lukeš IvoSedlecký kaolin a.s.
Madron StanislavCleverMaps a.s.
Matoušek LadislavLB MINERALS s.r.o.
Máša ZděněkEpiroc Czech Republic s.r.o.
Mikoláš MilanVŠB – TUO, HGF
Musil PavelKalcit s.r.o.
Netoušek MartinČeskomoravský štěrk a.s.
Nouza RichardMinisterstvo průmyslu a obchodu
Novotný TomášNOKA AC s.r.o.
Onačila DušanMinisterstvo hospodárstva SR
Palma AlešNOEN a.s.
Parma JiříKERAMOST a.s.
Pašek LadislavDIAMO, s.p.
Pavlíček JiříM-SILNICE a.s.
Pavlík ZdeněkKÁMEN Zbraslav, a.s.
Pavluš JánDIAMO s.p.
Pechar TomášGET s.r.o.
Petrů MarioGET s.r.o.
Pleša OndřejCIME-Bau s.r.o.
Póč DavidTěžební unie
Rambousek PetrČeská geologická služba
Razima MichalCIME-Bau s.r.o.
Reclík PetrKamenolomy ČR s.r.o.
Růžička JanAdvokátní kancelář Růžička & Knopp
Rychtařík PavelDIAMO, s.p.
Rylko JanMotor-Gear a.s.
Salamánek MichalACHENBACH-CZ s.r.o.
Simon MilošZemědělské družstvo Šonov u Broumova
Slobodník MarekMasarykova univerzita, PřF
Snášel PavelDAVON s.r.o.
Sochor LukášCleverMaps a.s.
Sochorová VeronikaEuromines
Starý JaromírČeská geologická služba
Šandová MilenaTěžební unie
Šebek PetrEurovia Kamenolomy a.s.
Ševčík FrantišekČeský báňský úrad
Šimáčková MarcelaSeveročeské doly a.s.
Šindelář MiloslavKerkosand spol. s r.o.
Špirková KláraRocktech s.r.o.
Šrámek BronislavDIAMO, s.p., o.z. ODRA
Štádler JosefDIAMO, s.p.,o.z.Těžba a úprava uranu
Šťovíčková JaroslavaHornická spol. podkrušnohorské oblasti
Tichý TomášKERAKAOLIN a.s.
Turnovská RadkaCEMEX Sand k.s.
Turnovský Liboslav 
Uher LukášUAVONIC CZ s.r.o.
Urbanec VítězslavČeský báňský úřad
Vaculín JanGlendale s.r.o.
Valenta JiříTENZOVÁHY s.r.o.
Vaněk LukášM-SILNICE a.s.
Vavruška OtakarVŠB – TUO, HGF
Víšková EvaTěžební unie
Vostarek PavelDIAMO, s.p.
Všianský DaliborMasarykova univerzita, PřF
Weiterová LenkaGlendale s.r.o.
Zachovalová KateřinaTěžební unie
Zapletal PavelVŠB – TUO, HGF
Záruba LukášMinisterstvo životního prostředí
Zavadil EvženMinisterstvo životního prostředí
Zelenka AlešM-SILNICE a.s.
Zítko VojtěchSedlecký kaolin a.s.
Žitný TomášDIAMO s.p.